dzisiaj jest: 21 marca 2018 r.   ::    imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

W Jadownikach Mokrych odnowiono Dom Ludowy

rozmiar tekstu w artykule:

dom lud jad mokre miniW Jadownikach Mokrych, w Gminie Wietrzychowice, dokonano uroczystego otwarcia Domu Ludowego, który przeszedł kompleksowe prace termomodernizacyjne i przystosowujące go do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku mieści się między innymi biblioteka, świetlica oraz sala widowiskowa.

Jak podkreśla Wójt Wietrzychowic, Tomasz Banek, to już czwarta termomodernizacja budynków domów ludowych na terenie gminy w bieżącym roku. - Nowy podjazd dla niepełnosprawnych, który został wykonany w tym obiekcie był niezbędną inwestycją, zaś termomodernizacja pozwoli między innymi na ograniczenie kosztów jego eksploatacji, podobnie jak zainstalowana na dachu budynku fotowoltaika - wyjaśnia Wójt Wietrzychowic.

dom lud jad mokre 1
- To była inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców Jadownik Mokrych od wielu lat - podkreśla Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

dom lud jad mokre 2
Połowa środków finasowych niezbędnych dla realizacji tej inwestycji i wynoszących dla dwóch budynków milion 300 tys. zł, została pozyskana przez gminę z funduszy europejskich, pozostających w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

dom lud jad mokre 3
W uroczystym oddaniu odnowionego budynku do użytku, uczestniczyli między innymi Wójt Gminy Wietrzychowice Tomasz Banek, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Sołtys Jadownik Mokrych Wiktor Urban.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:215
Wczoraj:606
W tym tygodniu:1399
W tym miesiącu:10114
Ogółem:887065

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!