dzisiaj jest: 21 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

W Jadownikach Mokrych odnowiono Dom Ludowy

dom lud jad mokre miniW Jadownikach Mokrych, w Gminie Wietrzychowice, dokonano uroczystego otwarcia Domu Ludowego, który przeszedł kompleksowe prace termomodernizacyjne i przystosowujące go do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku mieści się między innymi biblioteka, świetlica oraz sala widowiskowa.

Jak podkreśla Wójt Wietrzychowic, Tomasz Banek, to już czwarta termomodernizacja budynków domów ludowych na terenie gminy w bieżącym roku. - Nowy podjazd dla niepełnosprawnych, który został wykonany w tym obiekcie był niezbędną inwestycją, zaś termomodernizacja pozwoli między innymi na ograniczenie kosztów jego eksploatacji, podobnie jak zainstalowana na dachu budynku fotowoltaika - wyjaśnia Wójt Wietrzychowic.

dom lud jad mokre 1
- To była inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców Jadownik Mokrych od wielu lat - podkreśla Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

dom lud jad mokre 2
Połowa środków finasowych niezbędnych dla realizacji tej inwestycji i wynoszących dla dwóch budynków milion 300 tys. zł, została pozyskana przez gminę z funduszy europejskich, pozostających w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

dom lud jad mokre 3
W uroczystym oddaniu odnowionego budynku do użytku, uczestniczyli między innymi Wójt Gminy Wietrzychowice Tomasz Banek, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Sołtys Jadownik Mokrych Wiktor Urban.