dzisiaj jest: 17 stycznia 2018 r.   ::    imieniny: Marian, Jan, Antoni
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

W Jadownikach Mokrych odnowiono Dom Ludowy

rozmiar tekstu w artykule:

dom lud jad mokre miniW Jadownikach Mokrych, w Gminie Wietrzychowice, dokonano uroczystego otwarcia Domu Ludowego, który przeszedł kompleksowe prace termomodernizacyjne i przystosowujące go do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku mieści się między innymi biblioteka, świetlica oraz sala widowiskowa.

Jak podkreśla Wójt Wietrzychowic, Tomasz Banek, to już czwarta termomodernizacja budynków domów ludowych na terenie gminy w bieżącym roku. - Nowy podjazd dla niepełnosprawnych, który został wykonany w tym obiekcie był niezbędną inwestycją, zaś termomodernizacja pozwoli między innymi na ograniczenie kosztów jego eksploatacji, podobnie jak zainstalowana na dachu budynku fotowoltaika - wyjaśnia Wójt Wietrzychowic.

dom lud jad mokre 1
- To była inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców Jadownik Mokrych od wielu lat - podkreśla Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

dom lud jad mokre 2
Połowa środków finasowych niezbędnych dla realizacji tej inwestycji i wynoszących dla dwóch budynków milion 300 tys. zł, została pozyskana przez gminę z funduszy europejskich, pozostających w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

dom lud jad mokre 3
W uroczystym oddaniu odnowionego budynku do użytku, uczestniczyli między innymi Wójt Gminy Wietrzychowice Tomasz Banek, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Sołtys Jadownik Mokrych Wiktor Urban.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:260
Wczoraj:535
W tym tygodniu:1412
W tym miesiącu:8352
Ogółem:857072

od dnia 6.11.2012 r.

soik nowy sacz

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!