dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Alfred, Izydor
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Nowoczesna winda w DPS w Sieradzy oddana do użytku

rozmiar tekstu w artykule:

winda dps sier miniW Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy oddana została do użytku nowoczesna winda przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.Zakres prac wykonanych w ramach inwestycji obejmował wymianę windy z osprzętem wraz z niezbędnymi robotami budowlanymi, mającymi na celu dostosowanie istniejącego szybu do nowego urządzenia. Winda posiada udźwig do 1600 kg, wysokość 6,60 m, napęd elektryczny, jak również umożliwia przewóz łóżek szpitalnych.

winda dps sier 1
winda dps sier 7
Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 200 tys. zł. Zadanie zostało dofinasowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pozostających w dyspozycji Województwa Małopolskiego, w kwocie ponad 81 tys. zł, zaś pozostałe środki pochodziły z budżetu Powiatu Tarnowskiego.

winda dps sier 2
- Nowoczesna winda, przystosowana także do przewozu osób leżących, przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców DPS w Sieradzy. W tej placówce panują warunki domowe, a atmosfera jest w tym przypadku niezwykle istotna, bowiem przebywają tam kobiety z niepełnosprawnością umysłową, co wymaga odpowiednich i dogodnych warunków do ich pobytu w tym miejscu. Winda na pewno podniesie standard i jakość ich funkcjonowania w tej placówce - tłumaczy Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

winda dps sier 3
Winda w DPS w Sieradzy była jednym z najstarszych tego rodzaju urządzeń w domach pomocy społecznej, prowadzonych przez Powiat Tarnowski. Funkcjonowała 23 lata i wymagała szybkiej wymiany.

winda dps sier 4
Ze względu na utrudnienia jakie powodowały prace związane z instalacją nowej windy w działalności DPS w Sieradzy, czas ich realizacji był stosunkowo krótki i wyniósł 9 tygodni.

winda dps sier 5
W uroczystości oddania windy do użytku społeczności DPS w Stróżach udział wzięli między innymi: Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Marta Mordarska, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Wiesława Iwaniec oraz Dyrektor placówki - Renata Rubacha.

winda dps sier 8
winda dps sier 6
Aktu poświecenia dokonał ks. Janusz Oćwieja CM, proboszcz parafii Matki Boskiej Zwycięskiej z Odporyszowa.

W imieniu mieszkańców domu wstęgę do windy symbolicznie przecięła Pani Zofia Guzik. Na chwilę obecną w DPS w Sieradzy mieszka 85 pensjonariuszy.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:82
Wczoraj:551
W tym tygodniu:2226
W tym miesiącu:5884
Ogółem:1016747

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd