dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Podziękowania dla pracowników socjalnych

dz prac soc gr miniPodczas obrad XXXVII sesji Rady Powiatu Tarnowskiego, które odbyły się wyjątkowo w miejscowości Grabno, w Gminie Wojnicz, przedstawiciele Zarządu powiatu w sposób symboliczny podziękowali pracownikom socjalnym, nawiązując tym samym do przypadającego 21 listopada, Dnia Pracownika Socjalnego.

- Rolą pracowników socjalnych jest niesienie pomocy innym. Natomiast zadaniem samorządu powiatowego jest dbać o właściwą organizację systemu pomocy społecznej na terenie powiatu, jak również wspierać instytucje powołane do realizacji tych zadań, w ich codziennej pracy - podkreślił Starosta Tarnowski Roman Łucarz, dziękując obecnym na sesji przedstawicielom środowiska pracowników socjalnych z terenu Powiatu Tarnowskiego.

dz prac soc gr 2
Podziękowana z rąk Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza oraz nadzorującego pomoc społeczną z ramienia samorządu powiatu, Etatowego Członka Zarządu Jacka Hudymy, odebrali obecni na sesji: Anna Górska - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach, Władysława Stefańska - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy, Małgorzata Chrobak - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Stróżach, Renata Rubacha - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy, Ryszard Kuczyński - Dyrektor Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie, ks. Marek Kogut - Dyrektor Domu Pogodnej Jesieni w Jadownikach Mokrych, Bożena Mróz - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Lisiej Górze oraz Aneta Fior i Danuta Majewska z Warsztatów Terapii Zajęciowej, prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Stróżach.

dz prac soc gr 3
- Dziękując Państwu, prosimy o przekazanie naszych serdecznych podziękowań podległym Wam pracownikom socjalnym - mówił Jacek Hudyma.

Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego w Grabnie była też okazją do podziękowania i symbolicznego uhonorowania, kończącej w 2017 roku pracę zawodową, Wiesławy Iwaniec, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

dz prac soc gr 1
- Z dniem 29 grudnia bieżącego roku Pani Dyrektor Wiesława Iwaniec przechodzi na zasłużoną emeryturę, dlatego też dzisiaj, za jej działalność, pragniemy uhonorować ją naszym najwyższym wyróżnieniem - Groszem Tarnowskim Ziemskim.

dz prac soc gr 4
- Z Powiatem Tarnowskim jestem związana od samego początku, tworzyłam Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W momencie kiedy rozpoczynałam tą pracę, funkcjonowało na terenie powiatu pięć placówek pomocowych. W tej chwili działa ich 29 - tłumaczyła Wiesława Iwaniec.