dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

O Paderewskim w Zakliczynie i Żabnie

prez ksiaz cp mini25 listopada w Zakliczyńskim Centrum Kultury, a 26 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, odbędą się koncerty promujące najnowsze wydawnictwo Centrum Paderewskiego - książkę autorstwa Franciszka Pulita zatytułowaną „Obrońca wolności. I. J. Paderewski”.

Książka ta została wydana z okazji pierwszej edycji festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc!, który odbywał się w Centrum od 4 do 10 listopada 2017 r., i wtedy też miała swoją premierę.

Franciszek Pulit jest autorem książek: „ Śladami Paderewskiego” - prezentującej związki Paderewskiego z ojczyzną; oraz „Dom w ojczyźnie” - poświęconej pobytowi Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i dalszym losom dworku, który stał się z czasem Centrum Paderewskiego. Trzecią książką jest wspomniany już najnowszy tytuł „Obrońca wolności”.

prez ksiaz cp 1
W programie muzycznych spotkań w Zakliczynie i w Żabnie znajdą się przeboje operowe i operetkowe w wykonaniu Hanny Samson (sopran) i Łukasza Gaja (tenor). Wystapią także: Artur Jaroń (fortepian) oraz Zespół Strauss Ensamble.

Wydarzeniom patronuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.