dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Poseł z nagrodą św. Marcina

nagr sw marcina miniPoseł Michał Wojtkiewicz został laureatem pierwszej edycji nagrody świętego Marcina za wyjątkowe zasługi w dziedzinie promocji polskiego wina. Odebrał ją podczas V Krakowskiego Festiwalu Młodego Wina.




W tym roku nagrody św. Marcina za dokonania na rzecz popularyzacji polskiego wina i tradycji świętomarcińskich przyznano po raz pierwszy, a inicjatorem ich ustanowienia był Zarząd Winnicy Srebrna Góra. Podczas ceremonii wręczenia nagrody Michałowi Wojtkiewiczowi w Starej Zajezdni Kraków przewodniczący Kapituły Mikołaj Tyc podkreślił, że laureat docenia potencjał polskiego winiarstwa oraz wykazuje głębokie zrozumienie oraz wsparcie starań i ambicji polskich winiarzy w dążeniu do przyjęcia przyjaznych rozwiązań legislacyjnych.

Przypomnijmy, że poseł Wojtkiewicz sam prowadzi przydomową winnicę. Nie tylko wspiera w różnych ministerstwach wprowadzenie oczekiwanych przez winiarzy rozwiązań prawnych, ale także zorganizował w gmachu Sejmu RP ogólnopolską konferencję, w trakcie której polscy producenci wina mogli przedstawić swój dorobek oraz swoje postulaty Rządowi RP.

nagr sw marcina 1
Oprócz Michała Wojtkiewicza nagrody św. Marcina odebrali także redaktor Maciej Nowicki (za niestrudzone, wieloletnie wysiłki na rzecz budowy świadomości i popularyzacji polskiego wina wśród szerokich rzesz konsumentów na łamach mediów tradycyjnych i elektronicznych) oraz prezes i założyciel Slow Food Polska Jacek Szklarek (za wieloletnie, uwieńczone spektakularnymi sukcesami, prowadzone w najlepszym duchu Slow Food wysiłki na rzecz przywrócenia do łask polskich konsumentów gęsiny oraz młodego wina).

Tradycja picia młodego wina od 11 listopada do Świąt Bożego Narodzenia liczy wiele stuleci. Związana jest z postacią św. Marcina - przedstawionego w ikonografii jako rycerza na koniu, oddającego płaszcz żebrakowi - uważanego m.in. za patrona winiarzy oraz opiekuna ptaków, przede wszystkim gęsi.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt