dzisiaj jest: 23 lutego 2018 r.   ::    imieniny: Romana, Izabela, Damian
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

ZSLiT w Wojniczu: Ślubowanie klas pierwszych i wręczenie certyfikatów klasom mundurowym

slu cer woj miniW Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego dla trzecioklasistów z klas mundurowych. W ceremonii uczestniczyli Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

Tradycją szkoły stały się uroczystości, podczas których przedstawiciele klas pierwszych składają rotę przysięgi na sztandar szkoły. Tym samym zobowiązują się, iż będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować symbolikę i tradycję ZSLiT.

slu cer woj 1
Uczniowie klasy trzeciej LO o profilu wojskowym i straży granicznej odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia wojskowego. Młodzież otrzymała również szarotki Straży Granicznej i emblematy 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa.

slu cer woj 2
Uroczystość została powiązana z obchodami Święta Niepodległości. Stąd Starosta Tarnowski Roman Łucarz w swoim wystąpieniu nawiązał do historii tego święta i jego znaczenia dla narodu polskiego. Pogratulował także uczniom klas mundurowych otrzymania certyfikatów i ukończenia szkolenia wojskowego.

slu cer woj 3
slu cer woj 4
Do gratulacji przyłączył się Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, który jest także absolwentem ZSLiT. Przewodniczący złożył życzenia Dyrektor Szkoły - Agnieszce Kapek - od kilku miesięcy kierującej tą placówką, prowadzoną przez Powiat Tarnowski.

slu cer woj 5
Uroczystość zwieńczyły pokazy umiejętności uczniów klas mundurowych.

slu cer woj 6

Należy nadmienić, iż w ubiegłym roku Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu obchodził jubileusz 80-lecia istnienia.

slu cer woj 7