dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Alfred, Izydor
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Uczniowie ZSP w Zakliczynie odbędą staże zawodowe w Austrii

rozmiar tekstu w artykule:

zsp zakliczyn szkola miniW roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Piłsudskiego w Zakliczynie realizowany jest projekt pod nazwą.: „Staże szansą na dobry start zawodowy” - w ramach programu Erasmus+, sektor „Kształcenie i szkolenia zawodowe”, akcja 1. „Mobilność edukacyjna”, finansowanego ze środków Komisji Europejskiej.

Dzięki uczestnictwu w projekcie 20 uczniów z klas: technik obsługi turystycznej i technik pojazdów samochodowych wyjedzie na miesięczne staże zawodowe do Austrii w rejonie Karyntii.

Współpraca międzynarodowa pozwoli uczniom nabyć nowe doświadczenia w zakresie europejskich standardów usług w przedsiębiorstwach turystycznych i mechanicznych. Wpłynie też na podniesienie ich kompetencji językowych poprzez realizację staży w wymiarze wielokulturowym. Przyczyni się do zwiększenia kompetencji zawodowych, tym samym wzrośnie atrakcyjność ucznia na rynku pracy nie tylko w Polsce, ale również w krajach UE.

Projekt odpowiada zapotrzebowaniu młodych ludzi na zdobywanie odpowiedniego doświadczenia, umiejętności i wiedzy ułatwiających mobilność w poszukiwaniu i zatrudnianiu się we wszystkich instytucjach oraz organizacjach Unii Europejskiej.

Organizacjami przyjmującymi będą wyselekcjonowane przez Instytucję Partnerską - „Bildungsberatung und Vermittlungsagentur”, zlokalizowane w Austrii w rejonie Karyntii przedsiębiorstwa turystyczno-gastronomiczne i mechaniczne. Nowoczesne, profesjonalne zakłady i przedsiębiorstwa o wysokim standardzie zapewnią odpowiednią jakość odbytego stażu. Doświadczenie partnera jest gwarantem organizacji praktyk zawodowych na najwyższym poziomie.

Zaplanowany projekt jest dopasowany zarówno do potrzeb samych uczniów, jak również do wewnętrznych planów szkoły, dotyczących budowania potencjału, modernizacji, rozwoju oraz umiędzynarodowienia. Szkoła pozyskała na projekt kwotę ponad 55 tys. Euro.

erasmus plus logo

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:84
Wczoraj:551
W tym tygodniu:2228
W tym miesiącu:5886
Ogółem:1016749

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!