dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Alfred, Izydor
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

O przygotowaniach powiatu do warunków zimowych

pow zes zarz kryz zimia 2017 mini27 października w Starostwie Powiatowym w Tarnowie obradował pod przewodnictwem Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza - Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tematem posiedzenia było przygotowanie Powiatu Tarnowskiego do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych.

Informacje na ten temat przekazali przedstawiciele Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, służb weterynaryjnych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Wydziałów Edukacji oraz Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Przedstawiciele firm Tauron Dystrybucja oraz Polskiej Spółki Gazownictwa poinformowali, że w przypadku wystąpienia ekstremalnych warunków zimowych są gotowi do zapewnienia dostaw energii do odbiorców oraz dysponują odpowiednim zapleczem sprzętowo-materiałowym na wypadek konieczności usuwania awarii.

pow zes zarz kryz zimia 2017 1
Okres zimowy to czas, w którym bardziej niż zwykle zwracamy uwagę na przejezdność dróg. Obecni na posiedzeniu Zespołu przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich poinformowali o przygotowaniu swoich służb do zimy. Do zimowego utrzymania dróg przebiegających przez teren Powiatu Tarnowskiego wszyscy zarządcy tych dróg mają podpisane umowy z prywatnymi firmami oraz posiadają własne zasoby sprzętowo-materiałowe, aby we własnym zakresie utrzymywać wydzielone odcinki dróg.

pow zes zarz kryz zimia 2017 2
Przygotowane przez nich operaty zimowego utrzymania dróg zawierające wykazy dróg, standardy ich utrzymania, numery telefonów do wykonawców odpowiedzialnych za poszczególne odcinki oraz telefony do osób nadzorujących, zostały przekazane przedstawicielom Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, energetyki i gazownictwa.

pow zes zarz kryz zimia 2017 3