dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Fundacja DKMS apeluje: Zostań Dawcą szpiku!

dkms ak joann miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa Fundacji DKMS, dotycząca propagowania idei rejestracji do bazy Dawców szpiku. Akcja dedykowana jest mieszkance Powiatu Tarnowskiego z Radłowa - Pani Joannie Filińskiej, która od dwóch lat walczy z chorobą nowotworową - chłoniakiem hodgkina.

Pani Joanna Filińska ma 29 lat. Wraz z mężem Marcinem wychowują dwie córeczki. - O swojej chorobie - chłoniaku hodgkina dowiedziałam się w październiku 2015 roku. Od tamtego czasu walczę z chorobą, a moje życie uległo całkowitej zmianie - mówi Pani Joanna.

dkms ak joann 1
Pani Joanna zachęca do rejestracji w bazie potencjalnych Dawców szpiku. - Rejestracja trwa tylko 10 min. Jeśli nie pomożesz mi, to możesz pomóc innemu choremu. Każdy ma gdzieś swojego bliźniaka genetycznego.

dkms ak joann 2
Akcja Fundacji DKMS prowadzona będzie 20 października w godzinach od 8.00 do 15.00 w III liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie oraz Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie. Natomiast 21 i 22 października będzie można wziąć udział w akcji w godzinach od 10.00 do 18.00 w III LO w Tarnowie, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, Galerii Tarnovia oraz Gemini Park Tarnów. Akcja prowadzona będzie również w Żabnie (Galeria Żabno) oraz w Radłowie (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych).

dkms ak joann 3
- Ważne jest abyśmy mieli świadomość, iż kiedyś my możemy stać się osobami potrzebującymi takiego wsparcia. Ta świadomość winna obligować nas do tego, aby zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku – podkreśla Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który zadeklarował również, iż sam podczas akcji dedykowanej Pani Joanne zarejestruje się w bazie DKMS.

dkms ak joann 4
- Mamy już ponad milion osób zarejestrowanych w bazie. To zarazem dużo i mało. Stąd wciąż organizujemy kolejne akcje, tak aby zachęcać nasze społeczeństwo do zastania potencjalnym Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych - tłumaczy Leszek Lewandowski, Koordynator ds. Rekrutacji Dawców Fundacji DKMS.

Organizację akcji w Radłowie wsparł włodarz gminy - Burmistrz Zbigniew Mączka.