dzisiaj jest: 21 sierpnia 2018 r.   ::    imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Po raz czwarty wręczone zostały Nagrody Gospodarcze Starosty Tarnowskiego

rozmiar tekstu w artykule:

nagroda gospodar 2017 miniPasieka Wędrowna Błażeja Burnata z Chojnika, SILO-TRANS Pawła Szarkowicza z Koszyc Małych i Fabryka Maszyn Tarnów Łukasza i Józefa Świderskich z Wierzchosławic to laureaci tegorocznej Nagrody Gospodarczej Starosty Tarnowskiego. Sześć innych firm z Powiatu Tarnowskiego otrzymało wyróżnienia w trzech kategoriach: mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa.

Coroczne honorowanie przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy, wdrażają nowe innowacyjne technologie oraz dbają o środowisko to osobista inicjatywa Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza. Nominować do narody mogą jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze oraz organizacje około biznesowe. Nagrodę przyznaje Zarząd Powiatu Tarnowskiego w oparciu o opinię specjalnej komisji do oceny wniosków, w której zasiadają przedstawiciele Zarządu, Rady Powiatu oraz Samorządu Gospodarczego.

nagroda gospodar 2017 1
W tym roku nagrody przyznane zostały po raz czwarty. Uroczystość odbyła się w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

nagroda gospodar 2017 2
- Doceniamy naszych przedsiębiorców, którzy swoją ciężką pracą, swoją inicjatywą przyczyniają się do rozwoju nie tylko naszego powiatu, ale także całego państwa - mówił Starosta. - Jesteśmy Wam winni wdzięczność za to, że dajecie pracę, a przez to przyczyniacie się do lepszego codziennego życia mieszkańców naszego powiatu, że wspieracie kulturę i różne tutejsze inicjatywy. Ale także za to, że jesteście tak otwarci na postęp, na rozwój, na innowacje. Ta nagroda ma charakter honorowy i jest właśnie takim wyrazem wdzięczności ze strony samorządu powiatowego.

nagroda gospodar 2017 3
W kategorii mikro przedsiębiorca tytuł laureata nagrody gospodarczej za 2017 rok przyznany został Pasiecie Wędrownej Błażeja Burnata z Chojnika. Pasieka zlokalizowana jest na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim. Miód pozyskiwany jest z 600 pniowej pasieki, stacjonującej w kilkunastu miejscach. Firma oferuje różne rodzaje miodów, posiadających duże walory odżywcze i zdrowotne.

nagroda gospodar 2017 4
Wyróżniono w tej kategorii Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „KNOT” z Janowic, której właścicielem jest Marek Burnat oraz Sklep Rolno-Przemysłowy Państwa Elżbiety i Jana Kędziora z Wietrzychowic.

nagroda gospodar 2017 5
W kategorii małe przedsiębiorstwo nagrodę starosty otrzymała firma SILO-TRANS z Koszyc Małych, której właścicielem jest Paweł Szarkowicz. Istnieje od 1990 roku. Specjalizuje się w transporcie materiałów sypkich oraz płynnych. Obsługuje rynek krajowy i europejski. Prowadzi także Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz hurtową sprzedaż paliw na terenie całej Polski, a także stację benzynową w Koszycach Małych z myjnią bezdotykową.

nagroda gospodar 2017 6
Natomiast wyróżniono firmy: ALUMAX, której właścicielem jest Wiesław Marciniec ze Śmigna oraz ARKAN Kazimierza Białasa z Lisiej Góry.

nagroda gospodar 2017 7
Statuetka Starosty w kategorii średnie przedsiębiorstwo trafiła do Fabryki Maszyn Tarnów Łukasza i Józefa Świderskich. Firma zlokalizowana jest w Wierzchosławicach. Jest polskim producentem obrabiarek do metalu różnych typów oraz szlifierek do wałków i otworów, a także produkowanych na licencji niemieckiej firmy GDW tokarek LZ 360 oraz LZ 400. Świadczy usługi serwisowe i remontowe oraz sprzedaż części zamiennych. Jest w pewnym sensie kontynuatorem produkcji cywilnej wykonywanej kiedyś w tarnowskich Zakładach Mechanicznych. W ostatnich trzech latach zwiększyła zatrudnienie o 200 procent.

nagroda gospodar 2017 8
Wyróżniono: Międzynarodowy Krajowy Przewóz Towarów Kazimierza Olszańskiego z Roztoki i Firmę Roleski z siedzibą w Zbylitowskiej Górze.

nagroda gospodar 2017 11
Nagrodzonym przedsiębiorcom gratulacje złożył Wicewojewoda Józef Gawron. Życzył dalszych sukcesów, a perspektywy zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw są coraz lepsze.

nagroda gospodar 2017 12
Uhonorowany został też Starosta Roman Łucarz. Przedstawiciel Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie Tomasz Bazuła wręczył staroście okolicznościową statuetkę jako podziękowanie za to, że zauważa i docenia lokalne rzemiosło.

/fot. udostępnił Portal Pogórze24.pl/

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:32
Wczoraj:733
W tym tygodniu:765
W tym miesiącu:10828
Ogółem:957093

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!