dzisiaj jest: 20 czerwca 2019 r.   ::    imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Po raz czwarty wręczone zostały Nagrody Gospodarcze Starosty Tarnowskiego

rozmiar tekstu w artykule:

nagroda gospodar 2017 miniPasieka Wędrowna Błażeja Burnata z Chojnika, SILO-TRANS Pawła Szarkowicza z Koszyc Małych i Fabryka Maszyn Tarnów Łukasza i Józefa Świderskich z Wierzchosławic to laureaci tegorocznej Nagrody Gospodarczej Starosty Tarnowskiego. Sześć innych firm z Powiatu Tarnowskiego otrzymało wyróżnienia w trzech kategoriach: mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa.

Coroczne honorowanie przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy, wdrażają nowe innowacyjne technologie oraz dbają o środowisko to osobista inicjatywa Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza. Nominować do narody mogą jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze oraz organizacje około biznesowe. Nagrodę przyznaje Zarząd Powiatu Tarnowskiego w oparciu o opinię specjalnej komisji do oceny wniosków, w której zasiadają przedstawiciele Zarządu, Rady Powiatu oraz Samorządu Gospodarczego.

nagroda gospodar 2017 1
W tym roku nagrody przyznane zostały po raz czwarty. Uroczystość odbyła się w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

nagroda gospodar 2017 2
- Doceniamy naszych przedsiębiorców, którzy swoją ciężką pracą, swoją inicjatywą przyczyniają się do rozwoju nie tylko naszego powiatu, ale także całego państwa - mówił Starosta. - Jesteśmy Wam winni wdzięczność za to, że dajecie pracę, a przez to przyczyniacie się do lepszego codziennego życia mieszkańców naszego powiatu, że wspieracie kulturę i różne tutejsze inicjatywy. Ale także za to, że jesteście tak otwarci na postęp, na rozwój, na innowacje. Ta nagroda ma charakter honorowy i jest właśnie takim wyrazem wdzięczności ze strony samorządu powiatowego.

nagroda gospodar 2017 3
W kategorii mikro przedsiębiorca tytuł laureata nagrody gospodarczej za 2017 rok przyznany został Pasiecie Wędrownej Błażeja Burnata z Chojnika. Pasieka zlokalizowana jest na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim. Miód pozyskiwany jest z 600 pniowej pasieki, stacjonującej w kilkunastu miejscach. Firma oferuje różne rodzaje miodów, posiadających duże walory odżywcze i zdrowotne.

nagroda gospodar 2017 4
Wyróżniono w tej kategorii Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „KNOT” z Janowic, której właścicielem jest Marek Burnat oraz Sklep Rolno-Przemysłowy Państwa Elżbiety i Jana Kędziora z Wietrzychowic.

nagroda gospodar 2017 5
W kategorii małe przedsiębiorstwo nagrodę starosty otrzymała firma SILO-TRANS z Koszyc Małych, której właścicielem jest Paweł Szarkowicz. Istnieje od 1990 roku. Specjalizuje się w transporcie materiałów sypkich oraz płynnych. Obsługuje rynek krajowy i europejski. Prowadzi także Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz hurtową sprzedaż paliw na terenie całej Polski, a także stację benzynową w Koszycach Małych z myjnią bezdotykową.

nagroda gospodar 2017 6
Natomiast wyróżniono firmy: ALUMAX, której właścicielem jest Wiesław Marciniec ze Śmigna oraz ARKAN Kazimierza Białasa z Lisiej Góry.

nagroda gospodar 2017 7
Statuetka Starosty w kategorii średnie przedsiębiorstwo trafiła do Fabryki Maszyn Tarnów Łukasza i Józefa Świderskich. Firma zlokalizowana jest w Wierzchosławicach. Jest polskim producentem obrabiarek do metalu różnych typów oraz szlifierek do wałków i otworów, a także produkowanych na licencji niemieckiej firmy GDW tokarek LZ 360 oraz LZ 400. Świadczy usługi serwisowe i remontowe oraz sprzedaż części zamiennych. Jest w pewnym sensie kontynuatorem produkcji cywilnej wykonywanej kiedyś w tarnowskich Zakładach Mechanicznych. W ostatnich trzech latach zwiększyła zatrudnienie o 200 procent.

nagroda gospodar 2017 8
Wyróżniono: Międzynarodowy Krajowy Przewóz Towarów Kazimierza Olszańskiego z Roztoki i Firmę Roleski z siedzibą w Zbylitowskiej Górze.

nagroda gospodar 2017 11
Nagrodzonym przedsiębiorcom gratulacje złożył Wicewojewoda Józef Gawron. Życzył dalszych sukcesów, a perspektywy zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw są coraz lepsze.

nagroda gospodar 2017 12
Uhonorowany został też Starosta Roman Łucarz. Przedstawiciel Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie Tomasz Bazuła wręczył staroście okolicznościową statuetkę jako podziękowanie za to, że zauważa i docenia lokalne rzemiosło.

/fot. udostępnił Portal Pogórze24.pl/

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:295
Wczoraj:593
W tym tygodniu:2113
W tym miesiącu:10956
Ogółem:1105080

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!