dzisiaj jest: 18 października 2017 r.   ::    imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rynek z Ratuszem w Zakliczynie
Zakola z plażami na rzece Dunajec
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej DolnejGmina Ciężkowice

Tarnowscy ratownicy medyczni dumą Małopolski

odz pspr 2017 miniW Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyła się uroczystość uhonorowania zasłużonych pracowników tej jednostki Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę oraz Odznakami Honorowymi „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Wydarzenie było również okazją do złożenia gratulacji ratownikom medycznym, którzy reprezentowali tarnowskie pogotowie w XVI Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Krakowie.

Ceremonii wręczenia medali i odznaczeń dokonał Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

odz pspr 2017 1
Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków w pracy zawodowej odznaczeni zostali: Elżbieta Barabasz-Nowak, Wojciech Barnaś, Stanisław Bernal, Ewa Czekaj, Bogusława Jonak, Małgorzata Mazur, Barbara Niemiec, Krystyna Rogowska-Dudek, Anna Rozumek, Ewa Słowik, Stanisław Słowik, Mariusz Smalarz, Szczepan Stróżak, Iwona Truchan.

odz pspr 2017 2
Z kolei Minister Zdrowia nadał Odznaki Honorowe „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia” następującym osobom: Kazimiera Kunecka, Elżbieta Moskal, Jan Kłusek, Bogumiła Malik, Wanda Marczyk, Dariusz Moździerz, Piotr Potępa, Krzysztof Terlecki.

odz pspr 2017 3
Wicewojewoda Józef Gawron oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma złożyli gratulacje ratownikom medycznym PSPR w Tarnowie, którzy we wrześniu tego roku rywalizowali w XVI Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Krakowie. Zespół w składzie: Jakub Będkowski, Michał Łanocha i Krzysztof Hetman - zajęli w zawodach drugie miejsce, natomiast ósme zajęła załoga w składzie: Mateusz Wszół, Andrzej Ciupek i Paweł Dąbroś. W mistrzostwach wzięło udział 46 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski i z Ukrainy. Zwyciężyło Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego z Kielc.

odz pspr 2017 4
Wicewojewoda Józef Gawron pogratulował odznaczonym oraz ratownikom medycznym z PSPR. - Małopolska jest z was dumna - podkreślił Józef Gawron.

odz pspr 2017 5
Etatowy Członek Zarządu Powiatu - Jacek Hudyma podziękował Wojewodzie Józefowi Gawronowi za wsparcie jakiego udziela zarówno samorządowi powiatu, jaki i bezpośrednio tarnowskiemu pogotowiu. - Dzięki wsparciu ze strony Pana Wojewody otrzymaliśmy 500 tys. zł. na zakup karetki. Będzie to karetka bardzo dobrej jakości - z pełnym osprzętem i z napędem na cztery koła, gdyż chcemy, aby obsługiwała tereny górzyste - podkreślił Jacek Hudyma.

odz pspr 2017 6