dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Trwa głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

bo w mal 2017 miniChcesz zdecydować na co Województwo Małopolskie ma wydać 8 mln zł? Wystartowało głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Przez dwa i pół tygodnia mieszkańcy będą mogli zdecydować, które ze 160 zadań powinny zostać zrealizowane. Wyniki poznamy do końca listopada br. Głosowanie trwa do 13 października br.

Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, będzie mógł zagłosować w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Uwaga: oddać będzie można tylko 1 głos, ale za to na dowolne zadanie ze swojego subregionu. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.

Rok temu Województwo Małopolskie jako pierwszy region w kraju ruszyło z budżetem obywatelskim na tak dużą skalę. Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem – teraz rozpoczynamy głosowanie w drugiej. Mieszkańcy mogą wybierać wśród aż 160 zadań – i jestem pewien, że każdy znajdzie tam projekt, z którym może się utożsamić - zachęca do głosowania Grzegorz Lipiec, który w Zarządzie Województwa odpowiada m.in. za kwestie budżetu obywatelskiego.

Wśród jakich zadań będą wybierać mieszkańcy? Najwięcej w II edycji BO Małopolska jest projektów prospołecznych (40), edukacyjnych (36), kulturalnych (34) i sportowych (24). Mniej jest z kolei inicjatyw turystycznych (12), ekologicznych (6) i innych (8).

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dostępne są - tutaj.