dzisiaj jest: 13 grudnia 2017 r.   ::    imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Stypendia powiatu trafią do najzdolniejszych uczniów i studentów

stypendia 2015 miniPowiat Tarnowski tradycyjnie przyznaje stypendia dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Wnioski wraz z odpowiednimi załącznikami można składać do 10 października br. W sumie do rozdzielenia jest 130 tys. zł. Stypendia trafią do młodzieży z końcem bieżącego roku.

Stypendium jest formą materialnej pomocy dla najzdolniejszych uczniów, uczących się w szkołach Powiatu Tarnowskiego, a także dla uczniów uczących się w szkołach Powiatu Tarnowskiego, mieszkających na terenie innych powiatów oraz studentów, którzy zamieszkują na terenie Powiatu Tarnowskiego, pobierających naukę na wyższych uczelniach publicznych w trybie dziennym do 25 roku życia, przy czym kryterium przyznania stypendium stanowi w tym przypadku wysoka średnia ocen.

Stypendium  może być udzielone:

- uczniom - po pierwszym roku nauczania, przy czym średnia ocen musi wynosić co najmniej 5,0; finalistom i laureatom olimpiad przedmiotowych oraz laureatom konkursów na szczeblu co najmniej wojewódzkim, organizowanych przez Kuratorium Oświaty lub MEN; w dziedzinie kultury i sztuki - uczniom, którzy są finalistami i laureatami konkursów artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, organizowanych przez Kuratorium Oświaty lub MEN; w dziedzinie sportu - są medalistami  zawodów co najmniej ogólnopolskich.

- studentom - osiągającym średnią ocen za poprzedni rok akademicki:
    - 4,50, jeżeli najwyższą oceną w skali ocen jest 5,00;
    - 4,90, jeżeli najwyższą oceną w skali ocen jest 5,50;
    - 5,40, jeżeli najwyższą oceną w skali ocen jest 6,00;

- absolwentom - studiów stacjonarnych magisterskich w wieku do 25 lat w roku ukończenia uczelni publicznych.

Wnioski można pobrać poprzez oficjalną stronę Powiatu Tarnowskiego lub w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie (Kancelaria Rady Powiatu Tarnowskiego - pokój 119). Tam też znajdują się zasady przyznawania stypendiów. Wszystkie dokumenty trzeba złożyć do 10 października u dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych bądź w Kancelarii Rady Powiatu Tarnowskiego przy ulicy Narutowicza 38 w Tarnowie (pokój 119). Wnioski zostaną rozpatrzone do końca listopada, a stypendium uczniowie i studenci otrzymają jeszcze przed końcem roku.

Zasady udzielania stypendium Powiatu Tarnowskiego

- wiosek dla uczniów - dostępny - tutaj