dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Kampania społeczna „Drogi bez promili”

drogi bez prom miniW okresie wakacyjnym Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Fundacja ProDriver realizują kampanię społeczną „Drogi bez promili”, promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu. Akcja odbędzie się w formie happeningów, organizowanych podczas wakacyjnych imprez plenerowych na terenie powiatu.

Akcja realizowana jest przez Powiat Tarnowski i Fundację ProDriver. Partnerami przedsięwzięcia są: Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, Wójt Gminy Gromnik Bogdan Stasz, Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik, Wójt Wierzchosławic Zbigniew Drąg oraz Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

drogi bez prom 1
Celem kampanii jest promowanie postaw społecznych, sprzeciwiających się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz instruktaż na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metod i narzędzi - w tym symulatory nauki bezpiecznej jazdy i zagrożeń na drodze, możliwe będzie skuteczne dotarcie do świadomości odbiorców i przedstawienie im omawianej problematyki w przystępny i interesujący dla nich sposób.

ulotka związana z kampanią - str. 1

ulotka związana z kampanią - str. 2

drogi bez prom 2

Działania edukacyjne w zakresie BRD

Akcja odbędzie się w formie czterech jednodniowych happeningów, odbywających się podczas imprez plenerowych przewidzianych w okresie wakacji 2017 roku. Będą to:

- 9 lipca - Pleśna: XV Święto Owoców i Produktów Pszczelich;
- 22 lipca - Wierzchosławice: Piknik sportowy Sołectwa Wierzchosławice;
- 6 sierpnia - Żabno: Dni Żabna;
- 27 sierpnia - Gromnik: Dożynki Powiatu Tarnowskiego.

drogi bez prom 7

Symulatory zagrożeń na drodze

Starosta Tarnowski Roman Łucarz tłumaczy i zachęca mieszkańców powiatu i regionu do uczestnictwa w organizowanych w ramach kampanii happeningach: - Najważniejszą częścią akcji są bezpośrednie spotkania z Państwem podczas dużych imprez, organizowanych w czasie wakacji. Zapraszamy zatem Państwa do odwiedzenia naszych stoisk i skorzystania z oferty edukacyjnej, jaką przygotowaliśmy z myślą o Państwa bezpiecznym wypoczynku.

drogi bez prom 3

Pierwsza pomoc

Prezes Fundacji Pro Driver Robert Barys uzupełnia: - Fundacja rokrocznie realizuje kampanie społeczne na terenie całej Małopolski w tematyce promowania BRD i walki z pijanymi kierowcami, z dużym naciskiem na edukację. Jesteśmy także członkiem European Road Safety Charter - czołowej europejskiej instytucji powołanej do promowania BRD przy Komisji Europejskiej. Nasze bogate doświadczenie pragniemy wykorzystać, realizując wspólnie ze Starostą Tarnowskim, akcję „Drogi bez promili”. Głęboko wierzę, iż takie działania przyczyniają się do zmiany mentalności i budowania pozytywnych postaw społecznych i obywatelskich.

drogi bez prom 4

Alkogogle

Diagnozując problem, którego dotyczy kampania „Drogi bez promili” Starosta Tarnowski zauważa: - Alkohol jest przyczyną wielu tragicznych wypadków drogowych, których konsekwencje dotykają zarówno winnych tych ryzykownych zachowań, jak i niewinne ofiary, będące ich uczestnikami. W minionych dwóch latach w naszym powiecie blisko tysiąc osób straciło uprawnienia do kierowania pojazdami z powodu jazdy pod wpływem alkoholu.

drogi bez prom 5

Prezentacje działań służb ratowniczych

Posłuchaj spotu radiowego kampanii:

Fotogaleria - „Drogi bez promili” na Święcie Owoców i Produktów Pszczelich - tutaj

„Drogi bez promili” na Święcie Owoców i Produktów Pszczelich - relacja - tutaj

Akcja „Drogi bez promili” - byliśmy w Wierzchosławicach, będziemy w Żabnie - relacja - tutaj