dzisiaj jest: 20 lutego 2018 r.   ::    imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

O transplantacji w Światowy Dzień Krwiodawcy

rozmiar tekstu w artykule:

dz krw 2017 rel mini14 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się seminarium z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy. Wydarzenie to było okazją do podziękowania honorowym krwiodawcom, oddającym krew za ratujący życie dar, a także aby poszerzyć wiedzę na temat zagadnień związanych z transplantacją.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz otwierając seminarium zauważył: - Tak naprawdę każdy z nas może stać się bohaterem poprzez oddawanie krwi. Tym wszystkim altruistom, którzy dzieląc się cząsteczką siebie, ratują cudze życie pragniemy dziś serdecznie podziękować za ich dar serca oraz życzyć ogromu satysfakcji płynącej z tej wyjątkowej humanitarnej formy wyrażania własnego człowieczeństwa.

dz krw 2017 rel 1
- Dzisiejsze spotkanie jest także wspaniałą okazją, aby poszerzyć wiedzę na temat zagadnień związanych z transplantacją. Polska wciąż jest krajem, gdzie liczba pobrań narządów do transplantacji jest dużo niższa od liczby osób oczekujących na przeszczep. Tymczasem każdy z nas może potrzebować narządu, aby żyć i każdy z nas kiedyś umrze. Możemy być dawcą, ale możemy również stanąć po drugiej stronie, jako osoba oczekująca pomocy, czyli biorca - podkreślił Starosta.

dz krw 2017 rel 3
Następnie uczestnicy wydarzenia wysłuchali trzech prelekcji. Jako pierwszy wystąpił Jerzy Kornaus - Wiceprezes Polskiego Czerwonego Krzyża, który mówił o idei honorowego krwiodawstwa. Następnie dr n. biol. Agnieszka Poskrobko - starszy asystent Działu Zapewnienia Jakości Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, wystąpiła z tematem „Czuwanie nad bezpieczeństwem krwi. Bezpieczni dawcy i biorcy”. Na koniec lek. med. Zbigniew Cholewa - Koordynator Transplantacyjny, powiedział o problemach transplantologii okiem praktyka.

dz krw 2017 rel 4
Seminarium zorganizował Zespół ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Łącznie uczestniczyło w nim 49 osób.

dz krw 2017 rel 5

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:201
Wczoraj:584
W tym tygodniu:785
W tym miesiącu:8782
Ogółem:872710

od dnia 6.11.2012 r.

soik nowy sacz

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!