dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Orkiestra OSP z Żurowej zwycięzcą Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych

rozmiar tekstu w artykule:

przeg ork det 2017 miniPo raz trzynasty w Powiecie Tarnowskim, a po raz pierwszy w Żabnie, odbył się Powiatowy Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych. Impreza została zorganizowana przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie, Ochotniczą Straż Pożarną w Żabnie i Gminne Centrum Kultury w Żabnie przy wsparciu Powiatu Tarnowskiego i Gminy Żabno, która była jej gospodarzem.

Wspaniała pogoda i dobre nastroje dopisywały wszystkim uczestnikom i publiczności zgromadzonej przed sceną przy Galerii Żabno.

przeg ork det 2017 1
Najważniejszym celem Przeglądu, który odbył się 4 czerwca br. było kontynuowanie tradycji cyklicznych spotkań strażackich orkiestr dętych z terenu Powiatu Tarnowskiego oraz wspieranie amatorskiego ruchu artystycznego i popularyzacja wartościowej sztuki muzycznej.

przeg ork det 2017 2
W tym roku na Przeglądzie zaprezentowało się sześć orkiestr: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Szerzyn, Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic, Orkiestra Dęta OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego, Orkiestra OSP z Żurowej, Orkiestra Dęta za Szczepanowic i Orkiestra Dęta z Łęgu Tarnowskiego.

przeg ork det 2017 3
Orkiestry zaprezentowały bogaty i różnorodny program artystyczny. Ich występy oceniało Jury w składzie: mjr Dariusz Bylina - Kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Krakowie, chor. Tomasz Stronias - Tamburmajor Orkiestry Wojskowej w Krakowie i Tomasz Gajewski - wykładowca w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Krakowie oraz solista, puzonista Opery Krakowskiej. Po dokonaniu wnikliwej oceny Komisja przyznała:

- I miejsce dla Orkiestry Dętej OSP z Żurowej,
- II miejsce dla Orkiestry Dętej OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego,
- III miejsce dla Orkiestry Dętej OSP z Szerzyn.

Wyróżnienie otrzymała Orkiestra Dęta OSP z Filipowic. Wszystkie orkiestry otrzymały nagrody finansowe oraz dyplomy i pamiątkowe statuetki.

Oprócz orkiestr dętych na scenie w niedzielne popołudnie zaprezentowali się także najmłodsi i najbardziej utalentowani soliści z Hminy Żabno - laureaci 19. Gminnego Konkursu Piosenki dla dzieci „Wiosenne Nutki”. Artyści zaprezentowali zgromadzonej publiczności swoje zwycięskie piosenki, w których dominowała tematyka wiosenna. Na scenie wystąpili: Hubert Kobyłecki z Żabna, Ewa Migdał z Ilkowic, Agata Szwalec z Ilkowic, Kacper Chodoła z Niedomic, Izabela Olesińska z Łęgu Tarnowskiego, Amelia Chodoła z Sieradzy, Agnieszka Ciukaj z Otfinowa, Jakub Kijowski z Sieradzy, Daria Nawój z Łęgu Tarnowskiego, Aleksandra Słupek z Otfinowa, Emilia Klich z Ilkowic i Kamila Mrówka z Żabna.

przeg ork det 2017 4
Patronat honorowy nad XIII Przeglądem Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego sprawowali Burmistrz Żabna Stanisław Kusior oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:511
Wczoraj:306
W tym tygodniu:511
W tym miesiącu:7771
Ogółem:926305

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!