dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Będzie bezpieczniejsza jezdnia o wysokich parametrach

rozmiar tekstu w artykule:

leg tar rem miniRuszyły prace przy przebudowie strategicznej drogi powiatowej, łączącej Powiat Tarnowski z Powiatem Dąbrowskim w miejscowościach Ilkowice i Łęg Tarnowski. Długość remontowanego odcinka to prawie 3,5 kilometra, a koszt przedsięwzięcia to 4,4 mln zł.


Zmodernizowany zostanie odcinek powiatowej jezdni od skrzyżowania z drogą wojewódzką w Ilkowicach do skrzyżowania z drogą wojewódzką w Łęgu Tarnowskim. Nawierzchnia na tym odcinku jest spękana, występują ubytki w asfalcie, a pobocza są nieutwardzone, wąskie i często zaniżone. Rowy są zamulone i płytkie. Brak chodnika w niektórych miejscach stwarza zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych, tym bardziej, że ruch pojazdów jest bardzo duży. Stosunkowo wąska jezdnia utrudnia też ruch samochodów na tej drodze.

leg tar rem 1
Przebudowa drogi polegać będzie na wzmocnieniu konstrukcji nawierzchni i ułożeniu nowej nakładki asfaltowej. Jezdnia i pobocze zostaną poszerzone, wybudowane zostaną nowe przepusty, a istniejące wyremontowane. Powstaną nowe zatoki autobusowe wraz z miejscami dla oczekujących, chodnik będzie na całej długości tego odcinka. Zakres robót przewiduje budowę nowej kanalizacji deszczowej oraz odmulenie rowów i przepustów. Oznakowane zostaną przejścia dla pieszych, które oświetlane będą lampami solarnymi. Zamontowane zostaną bariery energochłonne i ochronne.

- Będzie nie tylko solidna droga o wysokich parametrach, ale też będzie o wiele bezpieczniej. Nie tylko dlatego, że na całej długości jedni prowadzącej do Lisiej Góry będzie chodnik, ale również z tego względu, że droga zostanie poszerzona do 6 metrów - informuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Starosta dziękuje Burmistrzowi Żabna Stanisławowi Kusiorowi za przekazanie w formie darowizny gruntów niezbędnych do budowy chodnika i poszerzenia jedni, jak również mieszkańcom, którzy odsprzedali starostwu swoje ary ziemi za minimalną cenę.

Zakończenie robót planowane jest na jesień tego roku. Władze samorządowe Powiatu Tarnowskiego pozyskały dotację do tej inwestycji z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

leg tar rem 2
Modernizacja drogi powiatowej w Gminie Żabno dopiero się rozpoczyna, tymczasem zakończone zostały już pierwsze w tym roku inwestycje drogowe w Powiecie Tarnowskim. Za pieniądze pozyskane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (na usuwanie skutków klęsk żywiołowych) nowe nakładki asfaltowe ułożone zostały na odcinkach powiatowych jezdni w miejscowościach Jastrzębia, Słona, Bieśnik i Zdonia (za kwotę 618 tys. zł) oraz w Tuchowie ( za kwotę 189 tys. zł).

W trakcie realizacji jest budowa nowej drogi wraz z mostem na potoku Kąśnianka do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Usuwane są straty w infrastrukturze drogowej, które na południu powiatu powstały w wyniku zimy. Tam, gdy puściły mrozy i jeszcze była rozmoknięta podbudowa ruszył ruch dużych samochodów z drewnem i asfalt w niektórych miejscach po prostu się rozsypał.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:511
Wczoraj:306
W tym tygodniu:511
W tym miesiącu:7771
Ogółem:926305

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!