dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Szkolenie strzeleckie dla szkół powiatowych na najwyższym poziomie

rozmiar tekstu w artykule:

strzelnica zap miniWe wrześniu bieżącego roku sfinalizowana zostanie idea zakupu profesjonalnej strzelnicy kontenerowej, produkowanej przez ZMT Tarnów, między innymi na potrzeby edukacji klas mundurowych szkół powiatu. Na ten temat mówi Wicestarosta Tarnowski - Zbigniew Karciński.

Samorząd Powiatu Tarnowskiego zakupi strzelnicę kontenerową, produkowaną przez Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. Jest to element pilotażowego projektu, realizowanego przez władze powiatu oraz ZMT. Ze strzelnicy będą korzystać uczniowie klas mundurowych szkół średnich, prowadzonych przez powiat, jak również służby mundurowe, a w przyszłości również jednostki obrony terytorialnej oraz organizacje paramilitarne, takie jak np. „Strzelec”. Jak mówi Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński Powiat Tarnowski będzie pierwszym w skali kraju samorządowym dysponentem takiej strzelnicy, która w założeniu ma być przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców.

strzelnica zap 1

- Stanie się również centrum organizowania szeregu uroczystości, imprez i zawodów. Zapewne finalizacja tego przedsięwzięcia odbije się szerokim echem w całym kraju i będzie przykładem dla innych jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Jako miejsce lokalizacji strzelnicy wybraliśmy teren przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku - tłumaczy Wicestarosta.

strzelnica zap 3

Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński rozmawiał na temat możliwości korzystania ze strzelnicy przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu – ppłk SG Stanisławem Laciugą.

Strzelnica kontenerowa umożliwia prowadzenie treningu strzeleckiego z wykorzystaniem broni krótkiej i długiej, amunicji lub  wskaźników laserowych. Składa się z dwóch lub więcej połączonych kontenerów, w których można prowadzić trening strzelecki na dystansie od 5 do 25 m ze stałej i zmiennej linii otwarcia ognia. Trening strzelecki prowadzony jest przy minimalizacji problemów logistycznych i organizacyjnych.

strzelnica zap 2

Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński i Prezes ZMT Tarnów S.A. Henryk Łabędź podczas podpisania umowy pomiędzy CKZiU w Tuchowie a ZMT.

- Obecnie w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego mamy klasy policyjne, wojskowe, staży granicznej, czy też lotnicze. Strzelnica jest dedykowana przede wszystkim dla uczniów tych klas. Ale będą z niej mogli korzystać wszyscy uczniowie naszych szkół. To także szansa na szerszą współpracę szkół ze służbami mundurowymi. Odbyłem już rozmowę z Komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu - ppłk SG Stanisławem Laciugą, który wyraził wolę współpracy w tym zakresie. Wierzę, że obiekt ten wydatnie wpłynie na zwiększenie naboru do szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu tarnowskiego. To atrakcyjna oferta dla obecnych i przyszłych uczniów naszych szkół - dodaje Zbigniew Karciński.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:511
Wczoraj:306
W tym tygodniu:511
W tym miesiącu:7771
Ogółem:926305

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!