dzisiaj jest: 25 czerwca 2017 r.   ::    imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Powstaje Klaster Energii

klaster en miniZielony Pierścień Tarnowa realizuje projekt utworzenia klastra energii, który ma doprowadzić do stworzenia nowoczesnego środowiska współpracującego na bazie najnowszych, innowacyjnych technologii w zakresie badań, wdrożeń i kształcenia kadr z zapewnieniem transferów wiedzy, środków i technologii.

Celem powstania klastra jest dążenie do poprawy stany środowiska w tym jakości powietrza, poprawy bezpieczeństwa energetycznego oraz wzmocnienia lokalnej gospodarki za pośrednictwem optymalizacji wykorzystania lokalnie dostępnych zasobów energetycznych, w szczególności odnawialnych źródeł energii.

klaster en 2
W założeniu misją klastra ma być poprawa stanu środowiska na obszarze Powiatu Tarnowskiego.

klaster en 3
Porozumienie dotyczące utworzenia klastra z początkiem kwietnia br. podpisało osiem samorządów z terenu powiatu - w tym: Powiat Tarnowski oraz gminy: Skrzyszów, Żabno, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Radłów i Lisa Góra, jak również Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa i firmy AEGM Adam Flaga i Archigon. Koordynacją projektu zajmuje się Zielony Pierścień Tarnowa.

klaster en 4
Klaster ma być platformą współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, środowiskiem naukowym, przedsiębiorcami i instytucjami, które włączą się w realizację jego celów.

klaster en 5
W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja na temat opracowania strategii rozwoju klastra. Będzie ona opierała się na wytycznych opracowanych przez Ministerstwo Energii. Temat ten przedstawił partnerom projektu przedsiębiorca ze Skrzyszowa - Adam Flaga. Podkreślił on, iż strategia musi być na tyle dobrze przemyślanym przedsięwzięciem, aby w przyszłości była narzędziem do sprawnego funkcjonowania klastra z dogłębną analizą ekonomiczną i finansową planowanych przedsięwzięć.

klaster en 6
W spotkaniu Zarząd Powiatu Tarnowskiego reprezentował Etatowy Członek Zarządu - Jacek Hudyma.