dzisiaj jest: 20 lutego 2018 r.   ::    imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Powstaje Klaster Energii

rozmiar tekstu w artykule:

klaster en miniZielony Pierścień Tarnowa realizuje projekt utworzenia klastra energii, który ma doprowadzić do stworzenia nowoczesnego środowiska współpracującego na bazie najnowszych, innowacyjnych technologii w zakresie badań, wdrożeń i kształcenia kadr z zapewnieniem transferów wiedzy, środków i technologii.

Celem powstania klastra jest dążenie do poprawy stany środowiska w tym jakości powietrza, poprawy bezpieczeństwa energetycznego oraz wzmocnienia lokalnej gospodarki za pośrednictwem optymalizacji wykorzystania lokalnie dostępnych zasobów energetycznych, w szczególności odnawialnych źródeł energii.

klaster en 2
W założeniu misją klastra ma być poprawa stanu środowiska na obszarze Powiatu Tarnowskiego.

klaster en 3
Porozumienie dotyczące utworzenia klastra z początkiem kwietnia br. podpisało osiem samorządów z terenu powiatu - w tym: Powiat Tarnowski oraz gminy: Skrzyszów, Żabno, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Radłów i Lisa Góra, jak również Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa i firmy AEGM Adam Flaga i Archigon. Koordynacją projektu zajmuje się Zielony Pierścień Tarnowa.

klaster en 4
Klaster ma być platformą współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, środowiskiem naukowym, przedsiębiorcami i instytucjami, które włączą się w realizację jego celów.

klaster en 5
W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja na temat opracowania strategii rozwoju klastra. Będzie ona opierała się na wytycznych opracowanych przez Ministerstwo Energii. Temat ten przedstawił partnerom projektu przedsiębiorca ze Skrzyszowa - Adam Flaga. Podkreślił on, iż strategia musi być na tyle dobrze przemyślanym przedsięwzięciem, aby w przyszłości była narzędziem do sprawnego funkcjonowania klastra z dogłębną analizą ekonomiczną i finansową planowanych przedsięwzięć.

klaster en 6
W spotkaniu Zarząd Powiatu Tarnowskiego reprezentował Etatowy Członek Zarządu - Jacek Hudyma.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:201
Wczoraj:584
W tym tygodniu:785
W tym miesiącu:8782
Ogółem:872710

od dnia 6.11.2012 r.

soik nowy sacz

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd