dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Nowe pozycje książkowe trafią do bibliotek szkolnych

rozmiar tekstu w artykule:

nprc 2017 miniPowiat Tarnowski otrzymał środki z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dzięki czemu doposażone zostaną biblioteki szkolne trzech szkół, prowadzonych przez samorząd powiatowy. Głównym założeniem programu jest popularyzowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów.

Wsparcie będzie dotyczyć trzech szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach.

Wysokość środków na zakup książek do bibliotek szkolnych w ramach realizowanego programu w trzech szkołach to 36 tys. zł - po 12 tys. na jedna szkołę. Wysokość przyznanych przez Wojewodę Małopolskiego środków dofinansowania to prawie 29 tys. zł. Realizacja zadania przewidziana jest do grudnia 2017 roku.

nprc 2017
Program zakłada zakup książkowych nowości wydawniczych, w celu wzbogacenia zasobów bibliotek szkolnych o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Celem programu jest również popularyzowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów, współpracę bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi oraz bibliotekami pedagogicznymi, zakupy pozycji wzbogacających zasoby biblioteki pedagogicznej o książki będące przedmiotem zainteresowania nauczycieli, w szczególności z zakresu literatury pedagogicznej i metodycznej.

promesy 2017 1
Informację o przyznaniu środków z programu dla szkół powiatowych wręczył Staroście Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron. Należy nadmienić również, iż w 2016 roku, dzięki wsparciu z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Powiat Tarnowski doposażył biblioteki czterech szkół ponadgimnazjalnych: LO Tuchów, ZSP Tuchów, ZSP w Zakliczynie oraz ZSP w Żabnie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:511
Wczoraj:306
W tym tygodniu:511
W tym miesiącu:7771
Ogółem:926305

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!