dzisiaj jest: 20 kwietnia 2018 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Nowe pozycje książkowe trafią do bibliotek szkolnych

rozmiar tekstu w artykule:

nprc 2017 miniPowiat Tarnowski otrzymał środki z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dzięki czemu doposażone zostaną biblioteki szkolne trzech szkół, prowadzonych przez samorząd powiatowy. Głównym założeniem programu jest popularyzowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów.

Wsparcie będzie dotyczyć trzech szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach.

Wysokość środków na zakup książek do bibliotek szkolnych w ramach realizowanego programu w trzech szkołach to 36 tys. zł - po 12 tys. na jedna szkołę. Wysokość przyznanych przez Wojewodę Małopolskiego środków dofinansowania to prawie 29 tys. zł. Realizacja zadania przewidziana jest do grudnia 2017 roku.

nprc 2017
Program zakłada zakup książkowych nowości wydawniczych, w celu wzbogacenia zasobów bibliotek szkolnych o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Celem programu jest również popularyzowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów, współpracę bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi oraz bibliotekami pedagogicznymi, zakupy pozycji wzbogacających zasoby biblioteki pedagogicznej o książki będące przedmiotem zainteresowania nauczycieli, w szczególności z zakresu literatury pedagogicznej i metodycznej.

promesy 2017 1
Informację o przyznaniu środków z programu dla szkół powiatowych wręczył Staroście Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron. Należy nadmienić również, iż w 2016 roku, dzięki wsparciu z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Powiat Tarnowski doposażył biblioteki czterech szkół ponadgimnazjalnych: LO Tuchów, ZSP Tuchów, ZSP w Zakliczynie oraz ZSP w Żabnie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:104
Wczoraj:524
W tym tygodniu:2458
W tym miesiącu:9042
Ogółem:900644

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!