dzisiaj jest: 13 grudnia 2017 r.   ::    imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Szacunek i wsparcie - konkursy dla młodzieży z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa

weteran 2017 mini29 maja przypada ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Z tej okazji, już po raz drugi - Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie - zapraszają młodzież do uczestnictwa w konkursach edukacyjnych.

Po raz szósty obchodzimy w Polsce Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa, ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku. W ten sposób ustawodawca podkreślił rangę uczestnictwa Wojska Polskiego w misjach pokojowych i stabilizacyjnych po roku 1945. Obchody tego święta mają również za cel zwrócić uwagę społeczeństwa polskiego na zagadnienia związane z tematyką obronności państwa i rolę jaką pełni państwo polskie w organizacjach międzynarodowych.

Aby upowszechnić ideę Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie, organizują konkursy dla szkół ponadgimnazjalnych Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku są to konkursy - wiedzy oraz plastyczny, zatytułowane „Żołnierze Wojska Polskiego na misjach pokojowych i stabilizacyjnych”. Dla laureatów przewidziane zostały atrakcyjne w nagrody.

Powiatowe obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa odbędą się w 23 maja br. w Gromniku.

weteran konk plakat 2017
W konkursie wiedzy rywalizować będą zespoły reprezentujące zgłoszone szkoły, wypełniając zadany test. Z kolei w konkursie plastycznym zgłaszane mogą być prace konkursowe, wykonane dowolną techniką.

Szczegóły dotyczące poszczególnych konkursów dostępne są w załączonych regulaminach. Zgłoszeń należy dokonywać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tarnowie - odpowiednio do konkursu wiedzy - do 16 maja; - do konkursu plastycznego - do 12 maja.

- regulamin konkursu wiedzy - dostępny tutaj

- regulamin konkursu plastycznego - dostępny tutaj

- karta zgłoszenia - konkurs wiedzy - dostępna tutaj

- karta zgłoszenia - konkurs plastyczny - dostępna tutaj