dzisiaj jest: 18 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Ekologia na całego w Powiecie Tarnowskim - materiały rekrutacyjne do projektu

proj ek in miniOd 19 do 26 kwietnia trwa rekrutacja do projektu „Ekologia na całego w Powiecie Tarnowskim”. W ramach projektu przewidziane są dwa konkursy - plastyczny „Dbam o mój świat” oraz „Recykling jest the best”. Realizacja projektu możliwa jest dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Realizacja zadania zaplanowana jest od 18 kwietnia do 30 września 2017 roku. Będzie dotyczyła: prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi, circular economy, ochrony klimatu, ochrony wód i gospodarki wodnej, ochrony i zachowania różnorodności biologicznej oraz prawidłowe prowadzenie gospodarki na obszarach prawem chronionych, w tym obszarach „Natura 2000”, poprawa jakości powietrza, zapobieganie powstawania odpadów i zwiększenie retencji wody.

Celem głównym zadania jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej i wzrost wiedzy z zakresu ochrony środowiska u uczniów: ZSP w Ryglicach, ZSP w Żabnie, ZSOiZ w Gromniku, ZSOiZ w Ciężkowicach, ZSLiT w Wojniczu, CKZiU w Tuchowie, LO w Tuchowie oraz podopiecznych SOSW w Zbylitowskiej Górze, poprzez edukację ekologiczną nt. ochrony powietrza, klimatu, wód, właściwą gospodarkę odpadami oraz ochrony różnorodności biologicznej.

Ideą konkursu plastycznego „Dbam o mój świat” jest przygotowanie plakatu tematycznie związanego z ochroną środowiska, natomiast udział w konkursie „Recykling jest the best” polega na wykonaniu przedmiotu - przestrzennej figury z surowców wtórnych.

Materiały rekrutacyjne - w tym regulaminy konkursów „Dbam o mój świat” oraz „Recykling jest the best” - dostępne są - tutaj.

proj eko pl

Oprócz konkursów w ramach projektu zaplanowane zostały: zajęcia ekologiczne, Eko Dzień, piknik ekologiczny, bieg ekologiczny (drużynowy konkurs pomiędzy szkołami uczestniczącymi w zadaniu), kampania edukacyjno-informacyjna „Bądź EKO”, zajęcia ekologiczne z elementami plastyki i zajęcia teatralne.

Udział w projekcie jest bezpłatny.