dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Nie tylko mechanicy… Najlepszy młodzi kierowcy są w ZSP w Zakliczynie

tur mot zak miniW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie odbył się finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, test z historii polskiej motoryzacji, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarda”, jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód, przygotowanie samochodu do jazdy oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

tur mot zak 1
O zwycięstwo walczyło dziesięć trzyosobowych drużyn - pięć reprezentujących Miasto Tarnów, pięć - Powiat Tarnowski.

tur mot zak 2
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół z Zakliczyna. Zwysięska ekipa to uczniowie klasy czwartej Technikum Mechanicznego w składzie: Kamil Ramian, Bartłomiej Ćwik, Piotr Soból.

tur mot zak 3
Puchar zwycięzcy w kategorii indywidualnej otrzymał uczeń zakliczyńskiego ZSP - Piotr Soból. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył również zespół z Zakliczyna.

tur mot zak 4
Dalsze zmagania będą kontynuowane na szczeblu wojewódzkim - 20 maja w Tarnowie.

Współorganizatorem turnieju był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.