dzisiaj jest: 18 października 2017 r.   ::    imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rynek z Ratuszem w Zakliczynie
Zakola z plażami na rzece Dunajec
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej DolnejGmina Ciężkowice

Prezydent RP uhonorował Sybiraczkę ze Skrzyszowa

elz step kot miniPodczas XXX sesji Rady powiatu Tarnowskiego Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron odznaczył Złotym Krzyżem Zasługi Elżbietę Stepską-Kot, działaczkę Związku Sybiraków, Rodziny Katyńskiej i Rodziny Policyjnej 1939 roku. Odznaczenie zostało przyznane decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Elżbieta Stepska-Kot była wieloletnim nauczycielem i Dyrektorem szkoły w Skrzyszowie. Po przejściu na emeryturę poświęciła się pracy społecznej w organizacjach - Związek Sybiraków, Rodzina Katyńska oraz Rodzina Policyjna 1939 roku. Dzięki jej zaangażowaniu powstało wiele miejsc pamięci, poświęconych losom Polaków na Kresach - między innymi tablica upamiętniająca zamordowanych Policjantów II RP, spoczywających w Miednoje, a wywodzących się z ziemi tarnowskiej, czy też kurhan w Skrzyszowie.

elz step kot 1
Prowadzi działalność edukacyjną, odwołując się do swoich osobistych przeżyć na „nieludzkiej ziemi”, propagując historię Katynia i losy Polaków zesłanych na Sybir. Przejawia się ona w setkach godzin spotkań z młodzieżą oraz pracami wykonywanymi przez uczniów pod jej kierunkiem, dotyczących tematyki zesłańczej.

elz step kot 2
Elżbieta Stepska-Kot utrwala również swoje osobiste przeżycia poprzez liczne artykuły i poezję, publikowane w wydawnictwach periodycznych.

elz step kot 3
Wojewoda Józef Gawron podkreślił, iż obowiązkiem współczesnych Polaków jest pamięć. - Oddając szacunek takim osobom jak Pani Elżbieta, świadkom historii, dajemy wyraz temu, iż pragniemy pamiętać o tragicznych losach Polaków na Kresach podczas II wojny światowej - mówił Józef Gawron.

elz step kot 4
Gratulacje odznaczonej złożył również Wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior. - Pani Elżbieta jest prawdziwym skarbem dla mieszkańców naszej gminy - podkreślił Wójt Skrzyszowa.

elz step kot 5