dzisiaj jest: 20 kwietnia 2018 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Prezydent RP uhonorował Sybiraczkę ze Skrzyszowa

elz step kot miniPodczas XXX sesji Rady powiatu Tarnowskiego Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron odznaczył Złotym Krzyżem Zasługi Elżbietę Stepską-Kot, działaczkę Związku Sybiraków, Rodziny Katyńskiej i Rodziny Policyjnej 1939 roku. Odznaczenie zostało przyznane decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Elżbieta Stepska-Kot była wieloletnim nauczycielem i Dyrektorem szkoły w Skrzyszowie. Po przejściu na emeryturę poświęciła się pracy społecznej w organizacjach - Związek Sybiraków, Rodzina Katyńska oraz Rodzina Policyjna 1939 roku. Dzięki jej zaangażowaniu powstało wiele miejsc pamięci, poświęconych losom Polaków na Kresach - między innymi tablica upamiętniająca zamordowanych Policjantów II RP, spoczywających w Miednoje, a wywodzących się z ziemi tarnowskiej, czy też kurhan w Skrzyszowie.

elz step kot 1
Prowadzi działalność edukacyjną, odwołując się do swoich osobistych przeżyć na „nieludzkiej ziemi”, propagując historię Katynia i losy Polaków zesłanych na Sybir. Przejawia się ona w setkach godzin spotkań z młodzieżą oraz pracami wykonywanymi przez uczniów pod jej kierunkiem, dotyczących tematyki zesłańczej.

elz step kot 2
Elżbieta Stepska-Kot utrwala również swoje osobiste przeżycia poprzez liczne artykuły i poezję, publikowane w wydawnictwach periodycznych.

elz step kot 3
Wojewoda Józef Gawron podkreślił, iż obowiązkiem współczesnych Polaków jest pamięć. - Oddając szacunek takim osobom jak Pani Elżbieta, świadkom historii, dajemy wyraz temu, iż pragniemy pamiętać o tragicznych losach Polaków na Kresach podczas II wojny światowej - mówił Józef Gawron.

elz step kot 4
Gratulacje odznaczonej złożył również Wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior. - Pani Elżbieta jest prawdziwym skarbem dla mieszkańców naszej gminy - podkreślił Wójt Skrzyszowa.

elz step kot 5