dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Depresja - porozmawiajmy o niej

rozmiar tekstu w artykule:

dep sem miniKażdego roku - 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Jest to święto ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia, które w każdym roku skupia uwagę na innym obszarze ważnym z punktu widzenia zdrowia publicznego. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia odbyły się pod hasłem „Depresja - porozmawiajmy o niej”.

Głównym założeniem seminarium zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Zdrowia 7 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie było poszerzenie wiedzy o depresji, jej przyczynach i możliwych konsekwencjach oraz o dostępnej pomocy w celu zapobiegania jej wystąpieniu lub leczenia chorujących na nią osób.

dep sem 1

Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński, otwierając seminarium zauważył: - Mówienie o depresji jest ważne, ponieważ sama rozmowa stanowi istotny element procesu dochodzenia do zdrowia. Stygmatyzacja osób z różnymi zaburzeniami nadal dla wielu osób na całym świecie stanowi barierę uniemożliwiającą szukanie pomocy. Poruszenie tematu depresji i rozmowa z członkiem rodziny, przyjacielem czy też w większej grupie, na przykład w szkole, miejscu pracy, pomoże przełamać stygmatyzację i w efekcie zachęci większą liczbę osób do szukania pomocy.

dep sem 2
- Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja jest kluczem w walce z tą chorobą - podkreślił Zbigniew Karciński.

dep sem 3
Następnie uczestnicy wydarzenia wysłuchali sześciu prelekcji. Jako pierwsza z tematem „Depresja - smutek czy choroba?” wystąpiła Katarzyna Nowicka-Mleczko - psycholog, psychoterapeuta z Tarnowskiego Centrum Psychoterapii. Następnie Antoni Marcke - specjalista terapii uzależnień z Ośrodka Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie wystąpił z tematem „Depresja a emocje”. W kolejnym punkcie spotkania Inga Prusak - socjolog, socjoterapeuta ze Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie zaprezentowała temat „Obraz własnego ciała i jego znaczenie. Zaburzenia odżywiania”.

dep sem 4
Po krótkiej przerwie asp. szt. Agnieszka Seyrlhuber z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przedstawiła uczestnikom spotkania temat: „Zagrożenie w sieci - depresja - odpowiedzialność prawna”. Kolejny prelegent Magdalena Podolańska - psycholog, psychoterapeuta, Kierownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie, Filia w Wojniczu próbowała odpowiedzieć na pytanie: „Jak pomagać przygnębionym?”. Na koniec Barbara Dagmara Niziołek - Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Ewa Paciorek - prokurator w stanie spoczynku Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, odniosły się do tematyki w aspekcie swojej pracy zawodowej.

Na zakończenie głos zabrała Elżbieta Sterkowiec - Kierownik Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, która podsumowała krótko tematykę seminarium oraz podziękowała prelegentom oraz zaproszonym gościom za udział.

Seminarium zorganizował Zespół ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło 78 osób.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:511
Wczoraj:306
W tym tygodniu:511
W tym miesiącu:7771
Ogółem:926305

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd