dzisiaj jest: 18 października 2017 r.   ::    imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rynek z Ratuszem w Zakliczynie
Zakola z plażami na rzece Dunajec
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej DolnejGmina Ciężkowice

W Rzepienniku Biskupim otwarto most po przebudowie

rzep bis most miniW Rzepienniku Biskupim miała miejsce uroczystość otwarcia przebudowanego mostu na potoku Rzepianka w ciągu drogi powiatowej nr 1389K Rzepiennik Biskupi - Turza - Moszczenica.

Długość całkowita przebudowanego obiektu mostowego wynosi ponad 15 m, zaś szerokość ponad 9 m. Koszt inwestycji wyniósł ponad 668 tys. zł. 50% tej sumy pochodziło z dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

rzep bis most 1
W ramach inwestycji wykonano rozbiórkę starego, drewnianego mostu; budowę nowego mostu ramowego, żelbetonowego z jednostronnym chodnikiem wraz z umocnieniem brzegów i dna potoku Rzepianka.

rzep bis most 2
W uroczystości otwarcia mostu uczestniczyli między innymi: Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jacek Hudyma oraz Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski Marek Karaś.

rzep bis most 3
- To jeden z ostatnich mostów o konstrukcji drewnianej, przebudowany na żelbetonowy. Na terenie powiatu pozostały jeszcze dwa takie obiekty, które oczekują na przebudowę - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

rzep bis most 4
- Pragnę podziękować Panu Wojewodzie Józefowi Gawronowi za pomoc i życzliwość względem naszych powiatowych inwestycji drogowych. Dzięki temu możemy pomyślne i sprawnie realizować kolejne przedsięwzięcia - dodaje Starosta.

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.