dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Aktywni i młodzi na rynku pracy - rekrutacja do projektu

aktywni rynek pracy projekt miniFundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego w dniach od 16 do 20 stycznia 2017roku prowadzić będzie rekrutację do projektu stażowo-szkoleniowego „Aktywni i młodzi na rynku pracy”.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Priorytet I. Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy 1.2.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

Rekrutować mogą osoby spełniające jednocześnie następujące kryteria:
- wiek od 15 do 29 lat;
- bierne zawodowo, nieuczestniczące w formalnym kształceniu stacjonarnym;
- zamieszkujące na terenie powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i miasta Tarnowa.

proj aktyw mlod 2016
Dla uczestników przewidziano staże zawodowe, które będą trwały od 3 do 9 miesięcy. Za udział w stażu przewidziane jest stypendium stażowe w wysokości 1280,26 zł brutto/mc. Dodatkowo uczestnikom projektu zostaną zwrócone koszty dojazdu na staże i szkolenia, które będą odbywać się poza miejscem zamieszkania. Pracodawcy przyjmujący stażystów nie będą ponosić żadnych kosztów zatrudnienia, a w dodatku sami zdecydują o wyborze odpowiedniej osoby.

W ramach projektu uczestnicy zostaną objęci: indywidualnym planem działania, poradnictwem zawodowym, pośrednictwem pracy oraz opieką trenera zatrudnienia wspieranego. Mogą również skorzystać z oferty szkoleniowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników projektu oraz potrzeb lokalnego rynku pracy. Szkolenia będą kończyć się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego uzyskane kwalifikacje lub uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu unormowanych w rozporządzeniach właściwego ministra.

Rekrutacja prowadzona będzie w biurze Projektu Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego, ul. Krakowska 13, III piętro, 33-100 Tarnów, w godzinach od 9:00 do 15:00.