dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Uczniowie ZSOiZ w Gromniku ślubowali

grom slub 2016 miniUroczystość ślubowania i wręczenia mundurów uczniom klas pierwszych to niewątpliwie jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Wzorem lat ubiegłych - w czwartek 22 grudnia na hali sportowej zebrali się pierwszoklasiści wraz z rodzinami, cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście.

To wyjątkowe spotkanie miało bardzo podniosły charakter i towarzyszyła mu niezapomniana atmosfera. Centralnym momentem uroczystości była ceremonia pasowania uczniów, której dokonał insp. Mirosław Moryl - Komendant Miejskiej Policji w Tarnowie, natomiast czapki z orzełkiem wręczyli uczniom klas mundurowych: Zbigniew Karciński - Wicestarosta Tarnowski, Bogdan Stasz - Wójt Gminy Gromnik oraz Artur Puciłowski - Dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty. Uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie realizujący program kształcenia ogólnego, policyjnego, lotniczego, strażackiego, odnowy biologicznej oraz uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Tekst ślubowania odczytała sierżant Elżbieta Chamielec, absolwentka szkoły. Podczas wystąpień gości nie zabrakło gratulacji i życzeń skierowanych pod adresem pierwszoklasistów, którzy od tego dnia stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły.

grom slub 2016 1
Po tych niezwykle wzruszających chwilach w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich grupa teatralna „Improwizacja”, prowadzona pod kierunkiem dr Małgorzaty Hołdy-Kuchnik i Anny Gaj oraz zespół wokalno-instrumentalny „Il Canto”, działający przy szkole. Młodzi aktorzy przygotowali przedstawienie teatralne połączone z pokazem filmowym pt. „Współczesna opowieść wigilijna” skłaniające widzów do głębszych refleksji nad współczesnym światem, sensem ludzkiej egzystencji i wartościami ważnymi w życiu każdego człowieka. Przekaz wynikający z zaprezentowanej historii głównego bohatera - iż zawsze jest nadzieja na to, że człowiek może się zmienić - wraz z pięknym wykonaniem przez uczniów pastorałek, kolęd i piosenek bożonarodzeniowych, dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji. Finałowym akcentem uroczystości była wspólna Wigilia szkolna i śpiew kolęd.

grom slub 2016 2