dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Cook healthy - eat healthy - live healthy - międzynarodowy projekt z udziałem ZSP w Ryglicach

erazmus ryglice miniZespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach realizuje międzynarodowy projekt „Cook healthy - eat healthy - live healthy”w ramach programu Erasmus +, sektor edukacja szkolna, współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Celem projektu jest współpraca szkół z różnych krajów oparta na promowaniu zdrowego stylu życia, w tym właściwych nawyków żywieniowych, uprawianiu sportu oraz przeciwdziałaniu i walce z nadwagą. Projekt ma również na celu uspołecznienie uczniów, walkę z dyskryminacją, umożliwienie młodym ludziom poznawania innych kultur, rówieśników z krajów partnerskich, a także doskonalenie umiejętności językowych, informatycznych, komunikacyjnych oraz podniesie samooceny i pewności siebie.

erazmus ryglice 1
1 i 2 grudnia w Modice na Sycylii miało miejsce spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich realizujących projekt Nauczyciele omawiali szczegóły związane z jego realizacją oraz zadania przydzielone poszczególnym partnerom. Był to też czas integracji i poznawania szkół partnerskich. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach reprezentowała Anna Burgielska Długosz - szkolny koordynator i Stanisława Zelek - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.

Włoska szkoła, która jest koordynatorem przyjęła wszystkich bardzo ciepło, bardzo dobrze układa się współpraca z partnerami z Portugalii, Turcji i Rumunii w ramach spotkań roboczych.

Nauczyciele oprócz spotkać zapoznali się z działalnością szkoły, która oprócz kształcenia prowadzi własną restaurację i posiada własną farmę. Mieli też możliwość zwiedzenia Modici - przepięknego miasta z bogatą historią, architekturą, niezwykłymi okolicznościami przyrody i manufakturą czekolady.

erazmus ryglice 2

- Już niebawem wyjazdy młodzieży. W lutym do Fatimy w Portugalii w Maju do Satu Mare w Rumunii. Jesienią 2017 wszystkich partnerów będziemy gościć w naszej szkole. Będzie to dla nas wyjątkowy czas i szansa na promocję regionu wśród naszych partnerów - mówi Janusz Szczęch - Dyrektor ZSP w Ryglicach.

erazmus ryglice 3

- Mamy nadzieję, że realizacja tego projektu to nie tylko nowe przedsięwzięcie, nowe doświadczenie, ale i niezapomniana przygoda dla naszych uczniów - dodaje Dyrektor.