dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Święto Szkoły w Zakliczynie

25 zakliczyn mini10 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie miały miejsce, zgodnie z tradycją, obchody Święta Szkoły.

Uroczystość ta związana jest z postacią patrona Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tegoroczne obchody miały wyjątkowy charakter, gdyż 25 lat temu 11 listopada 1991 r. na Rynku w Zakliczynie odbyła się uroczystość nadania ówczesnemu Zespołowi Szkół Zawodowych imienia Józefa Piłsudskiego oraz wręczenia sztandaru ufundowanego przez Komitet Rodzicielski. W tym samym roku 1 września rozpoczęli w ZSZ naukę uczniowie pierwszej klasy LO o profilu ogólnym. Świętowanie było okazją do przypomnienia ważnych kart z historii Szkoły, wspominania osób oraz działań, zaprezentowania osiągnięć uczniów.

Zaproszeni goście, a wśród nich pan Roman Łucarz - Starosta Powiatu Tarnowskiego, Dawid Chrobak - Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Artur Puciłowski - Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie, skierowali wiele ciepłych słów pod adresem społeczności szkolnej, życząc placówce dalszego dynamicznego rozwoju. Dyrektor Marian Sojat zwrócił uwagę na pielęgnowanie tradycji w ZSP, a pełniący przez 20 lat funkcję Dyrektora Jerzy Soska przypomniał nauczycieli, którzy tę tradycję tworzyli. W obchodach wzięli czynny udział absolwenci oraz rodzice, przedstawiciele działającej obecnie Rady Rodziców oraz osoby, które pracowały w Komitecie Rodzicielskim 25 lat temu.

Ważnym punktem obchodów było wprowadzenie do Galerii Wielkich Polaków Wawrzyńca Spytka Jordana, założyciela Zakliczyn. Postać tę przybliżył dr Przemysław Nowogórski - pracownik naukowy UKSW w Warszawie, współpracujący z zakliczyńską szkołą od 25 lat.

Zdjęcia z wydzrzenia - tutaj.