dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Konkurs fotograficzny na najpiękniejszy krajobraz Powiatu Tarnowskiego rozstrzygnięty

kadrowany krajobraz wyniki minZnamy już laureatów konkursu fotograficznego „KADRowany krajOBRAZ”, który był ogłoszony w lipcu tego roku i zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Na konkurs nadesłanych zostało 49 prac, które reprezentowały wysoki poziom artystyczny.

W zeszły czwartek (13 października) zebrało się jury konkursu „KADRowany krajOBRAZ” edycja LATO’16, w składzie którego znaleźli się Tomasz Jamrozik - Redaktor naczelny miesięcznika „Tarnów In”, Krzysztof Bogusz - Dyrektor Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, Paweł Topolski - fotograf oraz Paweł Juśko - przedstawiciel organizatora konkursu.

Spośród nadesłanych 49 prac do konkursu zakwalifikowało się 47. Niestety dwie prace ze względów formalnych zostały odrzucone. Po dwóch godzinach dyskusji i dywagacji jury ostatecznie wybrało najlepsze zdjęcia. W tej edycji konkursu nagrodzonych zostało siedem prac, trzy nagrody główne za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz przyznano pięć wyróżnień. Nagrodzeni zostali:

1 miejsce - Piotr Gajcy
2 miejsce - Krzysztof Piątek
3 miejsce - Adrian Micek

kadrowany krajobraz wyniki 2

Wyróżnieni:
- Jacek Józefczyk
- Józef Cisło
- Marcin Bawiec
- Paweł Wrona
- Wojciech Domagała

kadrowany krajobraz wyniki 1

Wręczenie nagród planowane jest 3 listopada (czwartek) w Starostwie Powiatowymw Tarnowie o godz. 10.00 w sali konferencyjnej nr 11. Podczas wręczenia nagród odbędzie się spotkanie z Włodzimierzem Stachoniem znanym fotografem przyrody, który przygotował na tą okazję okolicznościowy wykład.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłanie swoich prac. W niedalekiej przyszłości planowane jest zorganizowane kolejnej edycji, dlatego też serdecznie zachęcamy wszystkich do śledzenia strony internetowej starostwa oraz profilu na facebooku.

W galerii prezentujemy zdjęcia, które były nagrodzone w tej edycji konkursu.