dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Samochód dla szkoły na „Dzień Nauczyciela”

scud zak miniWyjątkowo uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Piłsudskiego w Zakliczynie. Jednym z jego akcentów było przekazanie szkole samochodu marki Fiat Scudo, którego dokonał Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Swoją obecnością uświetnili to wydarzenie: Roman Łucarz - Starosta Tarnowski, Dawid Chrobak - Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Radni Powiatu Tarnowskiego - Irena Kusion i Adam Czaplak.

scud zak 1
Obecna była również Zofia Górnikiewicz - Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zakliczynie. Goście podkreślali w swoich wypowiedziach wysokie miejsce zajmowane przez ZSP w rankingach oceniających wyniki egzaminów maturalnych, egzaminów z przygotowania zawodowego oraz składali na ręce Dyrektora ZSP w Zakliczynie - Mariana Sojata - serdeczne życzenia. Trud nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi został nagrodzony przyznaniem wielu wyróżnień. Całą społeczność szkolną ucieszyła nagroda w postaci Fiata Scudo, eksploatowanego do tej pory przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

scud zak 2
Samochód, ofiarowany Szkole przez Starostwo Powiatowe, będzie służył młodzieży dowożonej z odległych miejscowości oraz umożliwi przewożenie uczestników konkursów czy zawodów sportowych. Uroczystego poświęcenia tego pojazdy oraz wszystkich samochodów uczestników święta dokonał ks. Paweł Mikulski - Proboszcz Parafii św. Idziego Opata w Zakliczynie.

scud zak 3
Uroczystość przygotowała młodzież z klas maturalnych pomysłową częścią artystyczną, która przygotowała pod kierunkiem wychowawców. Działania młodzieży wsparła Rada Rodziców kierowana przez Martę Misiak. Wdzięczność i szacunek okazane przez uczniów oraz ich rodziców sprawiły ogromną przyjemność wszystkim pracownikom ZSP w Zakliczynie.