dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

XIV edycja Święta Owoców i Produktów Pszczelich za nami

XIV swieto owocow minW minioną niedzielę po raz XIV obyło się Święto Owoców i Produktów Pszczelich. Od rana w Pleśnej na straganach rozstawnych wokół Centrum Kultury, Sportu i Promocji królowały wina, ciasta własnego wyboru, potrawy z owoców oraz miody. Amatorzy owych wyrobów nie mieli na co narzekać, wybór był naprawdę spory. W tegorocznej edycji uczestniczyła rekordowa liczba wystawców, aż 37.

Dodatkowo po raz pierwszy w ramach święta stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA zorganizowała promocję rzemiosła, ginących zawodów i folkloru. Dzięki tej inicjatywie na scenie zagościły kapele i zespoły ludowe, reprezentujące folklor południowej Polski takie jak Zespół Folklorystyczny Gwoździec oraz Zespół Pieśni i Tańca Iglopolanie z Dębicy.

Oczywiście jak co roku nie mogło zabraknąć bardzo popularnego w regionie konkursu „Pleśnieński Smak”. W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyło: wino białe półsłodkie Solaris rocznik 2015 z Winnicy „Dąbrówka” Roberta Beściaka, truskawkowa fantazja z pieprzem przygotowana przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Pełna Chata” - Szczepanowice, skrzydełka w miodzie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Warkocz Tarłówny” z Dębna oraz janowicki miód rzepakowy z Pasieki Marka Burnata z Janowic.

W uroczystości uczestniczyli m. in.: Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

Fotografie z wydarzenia dostępne są tutaj.