dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Prace rewitalizacyjne w Wietrzychowicach

dps wietrz rem miniZmienia się otoczenie Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach. Starostwo wykonuje rewitalizację terenu obok budynku za przeszło 650 tys. zł.

Na placu wokół DPS w Wietrzychowicach było dotąd wiele nierówności, które utrudniały poruszanie się mieszkańcom, zwłaszcza muszącym korzystać z wózków inwalidzkich. Dlatego władze powiatu zabezpieczyły pieniądze w tegorocznym budżecie, aby ten stan zmienić.

W ramach zaawansowanych już prac rewitalizacyjnych usunięte zostały zbędne krzaki, a teraz wykonywane są alejki spacerowe. Pojawią się nowe drogi dojazdowe, będzie parking, a teren bezpośrednio sąsiadujący z budynkiem pokryje kostka betonowa. Całość zostanie ogrodzona.

dps wietrz rem 1
- Po zakończeniu prac, które potrwają do października tego roku, wszystko nabierze kształtu i wyglądu - zapewnia Starosta Roman Łucarz. - To już ostatni DPS w powiecie, który wymagał jeszcze większych nakładów finansowych, by standardy w samym budynku jak i w jego otoczeniu były na najwyższym poziomie.

Przypomnijmy, że podobne prace, jak teraz w Wietrzychowicach, w ubiegłym roku zostały przeprowadzone wokół DPS w Sieradzy.