dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Artystyczny Festiwal Integracyjny po raz siedemnasty

festwial zb 2016 miniPo raz siedemnasty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbylitowskiej Górze był organizatorem i gospodarzem Artystycznego Festiwalu Integracyjnego.

Festiwal gromadzi od lat niepełnosprawne dzieci i młodzież z placówek kształcenia specjalnego oraz ich kolegów i koleżanki ze szkół masowych Powiatu Tarnowskiego. Od trzech lat impreza odbywa się w Centrum Sztuki Mościce, gdzie młodzi artyści mają możliwość prezentowania swoich umiejętność na profesjonalnej estradzie. Ta edycja Festiwalu zgromadziła reprezentacje 9 placówek edukacyjnych w tym przedszkoli, szkół podstawowych, ośrodków oraz gościnnie kwartet smyczkowy z Zespołu Szkól Muzycznych w Tarnowie. Festiwal Integracyjny rządzi się swoimi prawami proponując co roku uczestnikom inną tematykę. W tym roku była to głownie muzyka biesiadna.

festwial zb 2016 1
Młodzi artyści dali z siebie maksimum zaangażowania i radości wzbudzając wśród licznie zgromadzonej widowni entuzjazm i spontaniczne reakcje.

festwial zb 2016 2
Prezentacje były oceniane przez jury festiwalowe, które podsumowując występy postanowiło nagrodzić wszystkie ekipy główną nagrodą - Grand Prix XVII Festiwalu Integracyjnego Zbylitowska Góra 2016.

Nagrody dla uczestników Festiwalu ufundowało Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, Grupa Azoty oraz Stowarzyszenie PROMETEUSZ.

festwial zb 2016 3
Szczególnym wyróżnieniem był podarunek wraz z osobistymi gratulacjami przekazany przez Pierwszą Damę Rzeczpospolitej Agatę Korhhauser-Duda, który Jury postanowiło przekazać organizatorom Festiwalu.

Na zakończenie imprezy gospodarze wystosowali zaproszenie na przyszłoroczną edycję Festiwalu, której tematem przewodnim będzie muzyka filmowa.