dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Dotacja w nagrodę za dobrą inwestycję

otwarcie dwd mini30 marca Powiat Tarnowski podpisał umowę z Zarządem Województwa Małopolskiego o dofinansowanie kolejnego projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Tym razem udało się pozyskać dotację w wysokości 600 tys. złotych jako refundację części kosztów poniesionych przez powiat na inwestycję zrealizowaną w latach 2010-2012, polegającą na budowie nowego budynku mieszkalno-dydaktycznego w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. Wartość całej inwestycji wyniosła 1 782 883 zł i została wówczas sfinansowana ze środków własnych Powiatu Tarnowskiego.

Zadanie zostało zrealizowane w celu poprawy jakości bazy dydaktycznej i wypoczynkowej Powiatu Tarnowskiego poprzez rozbudowę Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej w Gminie Tuchów.

W ramach projektu wybudowano na terenie obiektu nowy pawilon mieszkalno-dydaktyczny o powierzchni 1040,31 m2 dla 44 wychowanków. W budynku znajduje się 12 komfortowych pokoi sypialnych z łazienkami, 2 pokoje dla kadry wychowawczej, pomieszczenia dydaktyczne, biblioteka, siłownia.

Należy pamiętać, iż do Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej corocznie przyjeżdża około dwa i pół tys. dzieci i młodzieży na różnego typu kolonie i zimowiska, obozy, „zielone szkoły”, itp., gdzie mogą zdrowo wypoczywać, rozwijać swoje zainteresowania i uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych według planu nauczania.