dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Nowy most w Rzepienniku Biskupim

most rzepiennik miniW Powiecie Tarnowskim w miejsce kolejnego mostu drewnianego powstanie solidny most o konstrukcji żelbetowej. Tym razem przebudowywany będzie most na potoku Rzepianka w Rzepienniku Biskupim.

Obecny most drewniany na potoku Rzepianka w Rzepienniku Biskupim, znajdujący się w ciągu drogi powiatowej Rzepiennik Biskupi - Turza - Moszczenica ma 8 metrów długości, 7 m szerokości, a jego nośność wynosi 10 ton.

- Wkrótce ten most zostanie rozebrany, a w jego miejsce wybudujemy przeprawę o konstrukcji żelbetowej monolitycznej - informuje Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński. - Roboty rozpoczną się w czerwcu, a zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada tego roku.

Długość całkowita nowego mostu wyniesie 15,40 m, szerokość 9,20 (w tym jezdnia 6 m i chodnik 1,5 m), będzie to most o nośności klasy B. Według kosztorysu inwestorskiego koszt przebudowy powinien wynieść około 1,9 mln zł. W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa zapadła już wstępna decyzja o przyznaniu dofinansowania.

most rzepiennik
W ramach inwestycji zabezpieczone zostaną skarpy i dno koryta potoku Rzepianka w obrębie mostu, a także zmodernizowany zostanie dojazdowy odcinek drogi powiatowej. Na czas przebudowy mostu wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu.