dzisiaj jest: 13 listopada 2018 r.   ::    imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.XX Zlot Niepodległościowy w Łowczówku i obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem Prezydenta RP - Andrzeja Dudy

Hala sportowa ZSP w Zakliczynie miejscem zmagań sportowców

boks zakliczyn 2015 miniHala Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie już po raz piąty była miejscem zawodów sportowych o randze krajowej, tym razem piątego, Otwartego Finału Grand Prix Małopolski w boksie.

5 grudnia 2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyły się V Finałowe Otwarte Grand Prix Małopolski w boksie. W ramach imprezy przeprowadzono czterdzieści cztery walki w różnych kategoriach wagowych.

Warto przypomnieć, że dzięki staraniom wielu podmiotów, w tym Starostwa Powiatowego w Tarnowie, przy ulicy Grabina w Zakliczynie w czerwcu 2008 roku podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów (kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie) Marcin Dołęga ustanowił dwa rekordy Polski - w rwaniu - 201 kg i w dwuboju - 436 kg. Rekordy te są aktualne do dzisiaj.

W maju 2012 roku podczas 82. Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w hali przy Grabina królowali Adrian Zieliński, Bartłomiej Bonk. Dwa miesiące później cała Polska cieszyła się z medali zdobytych przez „zakliczyńskich” sportowców podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

boks zakliczyn 2015 1
Przy okazji imprez sportowych przez halę ZSP w Zakliczynie przewinęło się wielu medalistów olimpijskich: Waldemar Baszanowski, Bartłomiej Bonk, Szymon Kołecki, Zygmunt Smalcerz, Adrian Zieliński, jak również przyjaciel szkoły - Marek Gołąb.