dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Młodzież z Ukrainy z wizytą w Ciężkowicach

ukraina ciezkowice miniW Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach gościła grupa uczniów z Gimnazjum w Kuzniecowsku na Ukrainie. Okazją do wizyty był obchodzony przez ZSOiZ dziesiąty, jubileuszowy dzień patrona szkoły.

Grupa uczniów z Gimnazjum w Kuzniecowsku przybyła do Ciężkowic wraz z dyrektor Nadią Horbachyk i opiekunami w ramach wymiany szkół partnerskich. Goście z Ukrainy zwiedzili szkołę, dworek I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach, „Miasto Galicyjskie” w Nowym Sączu i „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach.

ukraina ciezkowice 2
W trakcie uroczystej akademii Nadia Horbachyk wręczyła w imieniu Rady Miejskiej Miasta Kuzniecowsk dyrektorowi ZSOiZ Andrzejowi Burnusowi dyplom podziękowania za organizowanie polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży. Podczas obchodów dnia patrona samorząd powiatu reprezentował Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński.

ukraina ciezkowice 1

Uczniowie z Ukrainy wykonali program artystyczny nawiązujący do wspólnych polsko-ukraińskich tradycji. Po zakończeniu akademii młodzież ukraińska wspaniale zintegrowała się, bawiąc się przy muzyce grupy Happysad.

ukraina ciezkowice 3
Po zakończeniu uroczystości goście udali się na spotkania do polskich rodzin. Dzięki Starostwu Powiatowemu w Tarnowie i innym ofiarodawcom uczestnicy wymiany otrzymali upominki. Na zakończenie wizyty młodzież wraz z opiekunami odwiedziła Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach, gdzie z rąk dziekana ks. Jana Zająca otrzymali błogosławieństwo.

ukraina ciezkowice 4