dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Utalentowani młodzi artyści ponownie spotkają się w Kąśnej Dolnej

dworek paderewskiego miniOd 23 do 27 listopada 2015 roku w Centrum Paderewskiego Kąśna Dolna odbędzie się Festiwal „Tydzień Talentów”, jedno ze sztandarowych przedsięwzięć tej instytucji kultury, o randze ogólnopolskiej. Jego celem jest promocja młodych artystów poprzez danie im możliwości rozpoczęcia kariery na estradach koncertowych. Wydarzeniu patronuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Festiwal jest imprezą na trwałe wpisaną w życie muzyczne Powiatu Tarnowskiego i kraju. Prezentuje laureatów konkursów muzycznych, krajowych i zagranicznych. Dla wielu młodych muzyków występ w Tarnowie jest pierwszym krokiem w karierze artystycznej. Tydzień Talentów był początkiem kariery między innymi Rafała Blechacza, Waldemara Malickiego, Tomasza Strahla, Rafała Kwiatkowskiego, Jakuba Jakowicza, zespołu Affabre Concinui i wielu innych. Festiwalowi towarzyszą znani krytycy muzyczni oraz największe autorytety życia muzycznego.

Pełny program tegorocznej edycji imprezy oraz informacje organizacyjne dostępne są na stronie internetowej Centrum Paderewskiego Kąśna Dolna.

tydzien talentow 2015
Ponadto polecamy w najnowszym numerze miesięcznika „Tarnów.In” wywiad z nowym Dyrektorem Centrum - Łukaszem Gajem.