dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Uczniowie ZSOiZ w Gromniku i ZSLiT w Wojniczu w spektaklu edukacyjno-profilaktycznym

spektakl profilaktyczno edukacyjny miniUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Gromniku i Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu biorą udział w Programie Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a TY”.

Celem programu jest komunikowanie oraz inicjowanie przez zespoły specjalistów wspólnych działań, skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej; zmniejszenie zjawiska uzależnień wśród młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie aktywnych społecznie i umacnianie asertywnych postaw; inspirowanie rodziców do pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień oraz nakłanianie ich do częstej rozmowy na ten temat z własnymi dziećmi; tworzenie ogólnopolskiej społeczności promującej wśród młodzieży modę na życie bez przemocy i uzależnień.

Tarnów to pierwsze miasto w Województwie Małopolskim, które realizuje pełny projekt budowania grupy PaT, połączony z działaniami PaT dla młodzieży z Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego oraz szkolenie eksperckie PaT dla nauczycieli i policjantów - profilaktyków Województwa Małopolskiego.

W ramach programu uczniowie wspomnianych szkół uczestniczyli w castingu do spektaklu pn. „Sekret”. Na castingu pojawili się przedstawiciele władz - w tym Prezydent Miasta Tarnowa - władz oświatowych oraz policji. Uczniowie obu szkół powiatowych zakwalifikowali się do spektaklu edukacyjno-profilaktycznego „Sekret”, choć konkurencja była duża, bo chętnych było blisko 200 uczniów. Młodzi aktorzy są już po pierwszych próbach czytanych. Premiera spektaklu już w najbliższą środę 7 października, o godz. 11.00 w Centrum Sztuki Mościce przy ul. Traugutta 1.

spektakl profilaktyczno edukacyjny 1

8 października najmłodsza w kraju Grupa PaT wystąpi z przygotowaną sztuką w Krakowie dla młodzieży z krakowskich szkół. Tarnowska grupa PaT wystąpi również w Warszawie podczas konferencji Programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych „Razem Bezpieczniej”, w ramach którego realizowany jest ogólnopolski program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej programu.