dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Powiatowy Dzień Edukacji i jubileusz 70-lecia w tuchowskim liceum

lo tuchow mini2 października w tuchowskim Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika odbędą się uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji, natomiast dzień później szkoła obchodzić będzie jubileusz 70-lecia.

Uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji rozpoczną się w piątek 2 października o godz. 13.00 w sali gimnastycznej szkoły. W programie przewidziano miedzy innymi wręczenie nagród Starosty Tarnowskiego dla wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych powiatu, jak również przekazanie aktów nadania stopnia awansu zawodowego uczącym. Uczniowie i nauczyciele tuchowskiego LO przygotowali również z okazji Powiatowego Dnia Edukacji okolicznościowy program artystyczny.

Swoją obecność podczas uroczystości zapowiedzieli: Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski, Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Stanisław Sorys.

Z kolei w sobotę 3 października społeczność Liceum w Tuchowie będzie obchodzić jubileusz 70-lecia istnienia placówki.

Obchody rozpoczną się o godz. 12.00 zapaleniem zniczy na grobach zmarłych nauczycieli, uczących w LO w Tuchowie. O godz. 13.00 w kościele św. Jakuba celebrowana będzie msza św., po której na tuchowskim rynku uczestnicy jubileuszu odtańczą poloneza.

Część oficjalna uroczystości zaplanowana została na godzinę 14.30. w sali gimnastycznej.

Jubileusz 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie jest uroczystością organizowaną cyklicznie począwszy od 20-lecia istnienia szkoły. W tym roku, podobnie jak przed 20 laty, połączony jest ze zjazdem absolwenckim. Na zaproszenie odpowiedziało 250 osób, a obchody jubileuszu uhonorować ma swoją obecnością Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej ks. dr Andrzej Jeż.