dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Drugi raz rozdano Nagrody Gospodarcze Starosty Tarnowskiego

nagroda gospodarcza starosty prasa miniPodczas ostatniej sesji Rady Powiatu po raz drugi wręczone zostały Nagrody Gospodarcze Starosty Tarnowskiego. To inicjatywa sprzed roku Starosty Romana Łucarza, mająca na celu honorowanie najlepszych firm z terenu Powiatu Tarnowskiego, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju i lepszej jakości życia społeczności lokalnej oraz promowanie postaw proinwestycyjnych.

Pierwszy raz Nagrody Gospodarcze zostały wręczone w ubiegłym roku podczas Dni Powiatu Tarnowskiego, które odbyły się w Żabnie. Na tegoroczną, drugą edycję wpłynęły 24 wnioski, spośród których wyłoniono laureatów poszczególnych kategorii.

W trakcie ostatniej sesji Rady Powiatu Starosta Roman Łucarz powiedział, że od początku uznawał, iż samorząd powiatu winien doceniać i wskazywać dobre praktyki w zakresie przedsiębiorczości oraz aktywnie włączyć się w ich promocję.

- Stąd idea Nagrody Gospodarczej. Z całą pewnością wpisuje się ona również w zapisy strategii zrównoważonego rozwoju Powiatu Tarnowskiego, w której możemy przeczytać, że konkurencyjność gospodarki danego subregionu zależy od dostępności i jakości zasobów oraz koniunktury gospodarczej w ujęciu globalnym, ale także od potencjału lokalnych przedsiębiorstw - mówił Starosta. - Dlatego też samorząd terytorialny staje się istotnym animatorem rozwoju lokalnej gospodarki, szczególnie obecnie, w warunkach spowolnienia gospodarczego obserwowanego w większości państw europejskich. Zadania stawiane przed samorządem terytorialnym w zakresie podnoszenia konkurencyjności gospodarczej powiatu sprowadzają się do tworzenia odpowiednich warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, przy jednoczesnym uwzględnieniu znaczenia odpowiedniego wizerunku subregionu.

Oto tegoroczni laureaci Nagrody Gospodarczej Starosty Tarnowskiego:

- Kategoria „Mikro”

Laureat: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „TERMOPI” inż. Stanisław Piech z Łękawki

- „TAG” Teresa Głąb Andrzej Głąb Spółka Jawna z Nowodworza
- Metaloplastyka Zenon Bień z Jodłówki Wałek

- Kategoria „Małe”

Laureat: Zakład Przetwórstwa Mięsnego Maria i Krzysztof Kowalscy ze Skrzyszowa

- F.H.U. „AGROTECH-G” Maciej Gofron z Zakliczyna
- Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne „AKMA” Zbigniew Podstawski z Niedomic

- Kategoria „Średnie”

Laureat: Osika Meble Spółka Jawna z Rzepiennika Biskupiego

- Firma Usługowo Handlowa „MAT-MAT” Krzysztof Mąciorz Szynwałdu
- Usługi Budowlane „WES-BUD PLUS” z Nowodworza

Poniżej prezentujemy galerię fotografii z X sesji Rady Powiatu Tarnowskiego, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w II edycji Nagrody Gospodarczej Starosty Tarnowskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria