dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Motodrom Tarnów OPEN DRIVE oficjalnie otwarty

projekt roberta miniDziałający w Zbylitowskiej Górze Motodrom Tarnów OPEN DRIVE został oficjalnie otwarty w miniony weekend. Wydarzeniu towarzyszyła inauguracja akcji społecznych „Szybcy na torze - Bezpieczni na drodze - III edycja” oraz „Prodriver 25+, II edycja”.

Dwudniowa impreza, której organizatorami było Międzynarodowe Stowarzyszenie Passe–Partout oraz Fundacja Prodriver miało na celu między innymi popularyzację Zasad Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Sobota upłynęła pod hasłem stażu bezpiecznej jazdy, natomiast w niedziela - PRO DRIVER SHOW. W programie wydarzenia znalazły się: pokazy driftu samochodem i motocyklem, pokazy stuntu i Supermo, szkolenia z instruktorami technik jazdy oraz symulacja wypadku drogowego.

projekt roberta 1
Dodatkową atrakcją dla odwiedzających w tych dniach motodrom była możliwość skorzystania z symulatora dachowania, symulatora zderzeń, a także instruktaże pierwszej pomocy ofiarom wypadków i używania gaśnicy, pokazy jazdy sportowej oraz kaskaderskiej.

projekt roberta 2
Duże wrażenie na uczestnikach imprezy wywarł pokaz strongmana Sławomira Rawińskiego. Z kolei w niedzielę dokonano losowania wyjazdu na Formułę 1.

projekt roberta 3
Zbylitowski motodrom podczas imprezy odwiedził również Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który pogratulował Prezesowi Międzynarodowego Stowarzyszenia Passe–Partout Robertowi Barsowi udanego przedsięwzięcia i życzył pomyślnej realizacji trzeciej edycji projektu „Szybcy na torze - Bezpieczni na drodze”.

projekt roberta 4
Warto nadmienić również, iż w tegorocznej edycji konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Projekt „Szybcy na torze - Bezpieczni na drodze” został wysoko oceniony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, zajmując, jako przykład dobrych praktyk, drugie miejsce wśród tysięcy projektów z całej Polski.

projekt roberta 6
projekt roberta 7