dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Konferencja na podsumowanie największego projektu edukacyjnego w historii powiatu

logo kapital ludzki nss miniKończy się realizacja projektu edukacyjnego „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli - drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”. W związku z tym 8 lipca 2015 roku w sali konferencyjnej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbędzie się konferencja podsumowująca to przedsięwzięcie. Początek konferencji zaplanowany został na godzinę 9.30.

Program konferencji przedstawia się następująco:

9:30- 10:00 - Rejestracja uczestników i barek kawowy;
10:00-10:25 - Rozpoczęcie konferencji i powitanie gości - prof. nzw. dr hab. Edmund Juśko (Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie);
10:25- 11:00 - Podsumowanie merytoryczne projektu, prezentacja efektów i wskaźników osiągniętych podczas realizacji projektu „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli - drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego” - dr Barbara Dagmara Niziołek (Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie, koordynatorka projektu);
11:00- 11:30 - Wykład prof. zw. dr hab. Czesława Lewickiego „Projekt edukacyjny w szkole";
11:30-11:45 - Przerwa;
11:45- 13:00
- Prezentacja dobrych praktyk:
   - dr Barbara Wolny - „Bez kreatywności nie byłoby świata - jak rozwijać twórcze myślenie uczniów?”
   - Katarzyna Smolik - „Syndrom nieadekwatnych osiągnięć szkolnych”
   - Mariusz Widawski, Agnieszka Grzegórzek-Zając - „Film jako narzędzie edukacyjne (dydaktyczne i wychowawcze). O sieci współpracy i samokształcenia: Edukacja filmowa";
11:45- 13:00 - Dyskusja i zakończenie konferencji (wystąpienie zaproszonych gości, wręczenie podziękowań, prezentacja publikacji).

konferencja podsum projektu edukacyjnego 1

Przypomnijmy, iż projekt „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego” trwał od sierpnia 2013 roku do lipca bieżącego roku i obejmował swoim zasięgiem 16 gmin Powiatu Tarnowskiego. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet III Działanie 3.5 PO KL. Na kompleksowe wspomaganie szkół i przedszkoli w powiecie Starostwo Powiatowe w Tarnowie pozyskało kwotę przeszło 4,3 mln zł.

konferencja podsum projektu edukacyjnego 2