dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

XI Przegląd Strażackich Okiestr Dętych

przeglad orkiestr 2015 miniW Gromniku odbył się XI Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego. Pierwsze miejsce zajęła Ochotnicza Straż Pożarna z Żurowej. Drugie miejsce na podium należało do Ochotniczej Straży Pożarnej z Siemiechowa, zaś trzecie do Rzepiennika.

Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych to wielkie święto strażackie. Tym razem razem do rywalizacji przystąpiło siedem orkiestr jednostek OPS z: Ciężkowic, Filipowic, Radłowa, Siemiechowa, Szerzyn, Rzepiennika Strzyżewskiego i Żurowej. W pierwszym  etapie oceniane były: gra, wygląd zewnętrzny i musztra paradna. W drugim zostały zaprezentowane utwory wybrane przez orkiestry.

przeglad orkiestr 2015 1
W skład jury sędziowskiego weszli: Dariusz Bylina - kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Krakowie, Tomasz Stronias - tambor major Orkiestry Wojskowej w Krakowie oraz Piotr Seledyk - nauczyciel w prywatnej szkole muzycznej w Krakowie.

przeglad orkiestr 2015 2
Nagrody pieniężne ufundował Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Zarząd Powiatowych Straży Pożarnych wraz z Gminą Gromnik. Każda z orkiestr otrzymała również pamiątkowe ryngrafy. Zwycięzcą XI Przeglądu Strażackich Orkiestr Dętych została orkiestra OSP Żurowa, miejsce II - orkiestra OSP Siemiechów, III - orkiestra OSP Rzepiennik Strzyżewski. Ponadto wyróżnienie otrzymała orkiestra OSP Radłów.