dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Powiat Tarnowski obecny na francuskich targach „REGAL”

francja mini8 i 9 maja we francuskiej miejscowości Longueau po raz kolejny odbyły się targi REGAL, gdzie Powiat Tarnowski miał możliwość przedstawić swoją ofertę handlową i turystyczną.

W związku z zaproszeniem do uczestnictwa w targach, wystosowanym przez tamtejsze władze, Starostwo Powiatowe w Tarnowie wysłało swoją delegację, w składzie której wraz z samorządowcami, znaleźli się przedsiębiorcy oraz zespół tańca ludowego „Siemiechowianie”.

francja 1
Oprócz artykułów spożywczych takich jak lokalne wędliny i miody, na stoisku targowym powiatu prezentowane były także wyroby drewniane. Nie zabrakło również materiałów promocyjnych w postaci broszur, ulotek i gadżetów. Stoisko Powiatu Tarnowskiego cieszyło się dużym powodzeniem, z uwagi na ciekawe produkty i występy zespołu ludowego.

francja 5
Podczas wizyty odbyło się spotkanie z władzami miasta Longueau i tamtejszego departamentu Somma - mer Colette Finet, Raymondem Filipiakiem - Prezesem Komitetu Współpracy Zagranicznej Miasta Longueau, a także radnymi Departamentu la Somme. Podczas rozmów między innymi potwierdzono zaproszenie delegacji z Longueau na Dożynki Powiatowe, zaplanowanew Wojniczu, końcem sierpnia bieżącego roku.

francja 3
Udział w targach REGAL był możliwy dzięki porozumieniu o współpracy pomiędzy Powiatem Tarnowskim, a francuskim Departamentem la Somme, zawartym 30 stycznia 2015 roku.

W składzie delegacji tarnowskiego Starostwa znaleźli się: Roman Łucarz - Starosta Tarnowski, Jacek Hudyma - Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Robert Barys - Wydział Rozwoju Powiatu, Elżbieta Łabędź - Wydział Edukacji, Kultury i Promocji, Maria Mikrut - wytwórca wyrobów drewnianych, Zespół „Siemiechowianie” oraz przedstawiciele Firmy Krzysztof Kowalski.