dzisiaj jest: 21 lipca 2019 r.   ::    imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Kolejna inwestycja drogowa Powiatu Tarnowskiego zakończona

marcinkowice droga miniNa granicy miejscowości Zdrochec i Marcinkowice w Gminie Radłów odbyła się ceremonia otwarcia przebudowanego odcinka drogi powiatowej nr 1337K Wietrzychowice - Biskupice Radłowskie.

W uroczystości wzięli udział miedzy innymi: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Słowik, Radni Powiatu Tarnowskiego Stefan Dzik i Marek Podraza, Zastępca Burmistrza Radłowa Wiesław Armatys oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Leszek Łątka.

marcinkowice droga 1
Poświęcenia przebudowanego odcinka drogi dokonał ks. Kazimierz Borczewski, Proboszcz parafii w Wietrzychowicach.

marcinkowice droga 4
Przebudowa drogi powiatowej nr 1337K Wietrzychowice - Biskupice Radłowskie w miejscowościach Marcinkowice i Przybysławice została zrealizowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość całkowita zadania to ponad 2 mln 700 tys. złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 85% czyli ponad 2 mln 300 tys. złotych.

marcinkowice droga 5
Dzięki pozyskanej dotacji udało się przebudować i zmodernizować kolejny - trzeci już odcinek tej drogi o długości czterech kilometrów w tym dokonać:
- wzmocnienia konstrukcji nawierzchni,
- utwardzenia poboczy,
- budowy i remontu chodników,
- budowy zatoki autobusowej,
- wykonania barier ochronnych i oznakowania poziomego.

marcinkowice droga 2

Starosta Tarnowski Roman Łucarz przypomniał, iż w roku 2011 został wyremontowany pierwszy odcinek tej drogi: Zabawa - Zdrochec, również ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Europejskiego.

marcinkowice droga 3
-Pragnę serdecznie podziękować za inspirację do złożenia wniosku na tą inwestycję Panu Marszałkowi Stanisławowi Sorysowi. Dzięki temu możemy dzisiaj pozytywnie finalizować to przedsięwzięcie - powiedział Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Jak podsumował Stanisław Sorys, Powiat Tarnowski wykorzystał 135% środków wojewódzkich, przeznaczonych przez samorząd wojewódzki na rozbudowę dróg lokalnych.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Nowego Sącza.