dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Szacunek i Wsparcie – powiatowe obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa 27 maja w Gromniku

pow dzien weterana miniOd 2012 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa, ustanowiony przez Sejm RP na dzień 29 maja. W bieżącym roku również samorząd Powiatu Tarnowskiego organizuje uroczystość związaną z tym świętem, która odbędzie się 27 maja w Gromniku.

Obchody powiatowego Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa odbędą się 27 maja br. w Gromniku.

pow dzien weterana 1
Plan operacyjny uroczystości przedstawia się następująco:

11.30 - otwarcie nowej strzelnicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, poświęconej Żołnierzom polskim, uczestnikom misji pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami państwa;

12.00 - konferencja edukacyjna „Mówią o nich "Misjonarze". Polscy żołnierze na misjach pokojowych i stabilizacyjnych” (hala sportowa ZSOiZ w Gromniku);

w programie między innymi: wręczenie odznaczeń oraz pucharów Starosty Tarnowskiego i Wójta Gminy Gromnik dla zwycięzców turniejów strzelniczych dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych; prelekcje na temat udziału żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych oraz współczesnego Wojska Polskiego; prezentacja sprzętu wojskowego, produkowanego przez Zakłady Mechaniczne „Tarnów”.

pow dzien weterana 2
14.00 - Koncert zespołu Small Cafe (amfiteatr letni w Gromniku) oraz poczęstunek - żołnierska grochówka.

Na obchody zapraszają Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński, Wójt Gminy Gromnik Bogdan Stasz, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie ppłk Zbigniew Skurnowicz.

pow dzien weterana 3