dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

W Starostwie już po raz szesnasty będzie można oddać krew dla potrzebujących

akcja krew starostwo miniKlub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie informuje, iż 28 maja 2015 roku (czwartek) w godz. od 8:00 do 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, odbędzie się XVI akcja honorowego krwiodawstwa. Podczas akcji będzie również możliwość zostania dawcą szpiku kostnego.

Rejestracja jest przewidziana w godzinach od 8.00 do 11.00.

Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności.

Równocześnie informujemy o możliwości zostania w tym dniu dawcą szpiku kostnego. Bowiem podczas akcji będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku do bazy Fundacji DKMS.

PAMIĘTAJ! Każdy potencjalny dawca może być zarejestrowany tylko w jednej bazie. Jeżeli jesteś już zarejestrowany, prosimy nie rejestruj się ponownie.

- Zapraszam do oddania krwi osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat oraz do rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku osoby w wieku od 18 do 55 lat - zachęca Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, który pełni funkcję Prezesa Klubu.

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Honorowemu dawcy krwi  przysługuje:
- zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi,
- zwrot utraconego zarobku,
- posiłek regeneracyjny,
- prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY wszystkich chętnych do wzięcia udziału.